Polskie drogi

Dwa zderzenia... z tym samym pociągiem jednego dnia!

​Do drugiego wypadku z udziałem tego samego składu pociągu doszło w czwartek w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rano na niestrzeżonym przejeździe w pociąg uderzył samochód osobowy. W południe zderzyła się z nim ciężarówka - podała wadowicka policja.

"Do wypadków doszło na dwóch różnych przejazdach kolejowych. Rano kierowca osobowej toyoty nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem i uderzył w pociąg Polregio jadący z Bielska-Białej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Kierowca trafił do szpitala. W południe na innym przejeździe, ale również w Kalwarii, z tym samym składem, który akurat był odholowywany przez pociąg techniczny, zderzyła się ciężarowa scania. Nikomu nic się nie stało" - podała rzecznik wadowickiej policji mł. asp. Agnieszka Petek.

Policjantka poinformowała, że na strzeżonym przejeździe, gdzie doszło do wypadku w południe, nie były opuszczone rogatki. "Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia" - powiedziała.

PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że ruch na jednotorowej trasie z Kalwarii Zebrzydowskiej-Lanckorony do Wadowic jest wstrzymany. Przewoźnik wprowadził zastępczą komunikację autobusową. 

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy