Jazda (bez)alkoholowa

Z okazji swoich urodzin, uciekał pijany przed policją

Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 19-latek ucieczkę przed mundurowymi zakończył na drzewie, które przewróciło się na jezdnię i zablokowało całkowicie drogę.

W sobotni poranek wrocławscy policjanci patrolujący rejon Krzyków, otrzymali zgłoszenie o głośno zachowujących się osobach, które spożywają alkohol w zaparkowanym pojeździe. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tę informację. Kiedy już dojeżdżali na miejsce, zauważyli auto, które odpowiadało temu ze zgłoszenia, ale teraz jechało ono.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając znak do zatrzymania się. Jednak kierowca Audi A6 zamiast zwolnić, gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem, jednocześnie wzywając wsparcie. To jednak nie było potrzebne, ponieważ po przejechaniu kilkuset metrów uciekinier stracił panowanie nad swoim samochodem i uderzył w przydrożne drzewo, które zakończyło jego niebezpieczną jazdę.

Reklama

Policjanci zatrzymali 19-latka, który oszołomiony siedział za kierownicą uszkodzonego pojazdu. Jego stan spowodowany był nie tylko uderzeniem w drzewo, które przewróciło się i zablokowało jezdnię, ale również przez spożyty przed jazdą alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie prawie półtora promila!

To jeszcze nie był koniec kłopotów młodego wrocławianina, który, jak się po chwili okazało, świętował tego dnia urodziny. W kierowanym przez niego Audi funkcjonariusze odnaleźli kilkaset porcji handlowych marihuany.

Swoje urodziny mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. Jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może przynieść skutki, które sprawią, że te urodziny 19-latek zapamięta do końca życia. Kiedy bowiem wrocławianin wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty popełnienia aż trzech przestępstw, za które grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny decydować będzie sąd.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy