Jazda (bez)alkoholowa

Tragiczne zderzenie z ciągnikiem

Na polach ruszyły żniwa. W obszarach wiejskich na drogach pojawiło się znacznie większa liczba traktorów czy kombajnów. A to niesie zagrożenie, również na drogach krajowych.

Do tragicznego wypadku z udziałem maszyny wolnobieżnej doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Krasne w pow. zamojskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą poruszając się drogą krajową nr 17 od Izbicy w kierunku Starego Zamościa na skrzyżowaniu wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku m. Kolonia Krasne.

Niestety, podczas tego manewru nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnej strony volkswagenowi bora. Samochód wbił się w środkową część przyczepy i został kompletnie zniszczony. Pasażerów z wraku musieli wycinać strażacy.

Reklama

Z obrażeniami ciała do szpitala załoga karetki pogotowia przewiozła trzy osoby, które podróżowały volkswagenem. Niestety jednej z nich, 48-letniego mieszkańca gm. Stary Zamość nie udało się uratować. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy, jednak 46-letni mieszkaniec gm. Stary Zamość, który siedział za kierownicą volkswagena w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy