Jazda (bez)alkoholowa

Pijany motocyklista przekroczył prędkość o 100 km/h

Nietrzeźwy motocyklista, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o blisko 100 km/h, został zatrzymany przez policjantów. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem - poinformowała w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Jak poinformowała w poniedziałek nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku, w niedzielę po południu policyjny patrol zatrzymał jadącego al. Armii Krajowej w Gdańsku motocyklistę. 51-latek kierował pojazdem marki Yamaha. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, mężczyzna jechał 198 km/h.

Jak wyjaśniła Ciska, policjanci podczas rozmowy z 51-latkiem wyczuli od niego zapach alkoholu. "Badanie alkomatem wykazało, że miał on w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu" - poinformowała policjantka. Okazało się też, że nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.

Reklama

Kierowca stanie przed sądem. "Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Kierowca odpowie też za przekroczenie dozwolonej prędkości i kierowanie motocyklem bez uprawnień" - dodała Ciska.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama