Jazda (bez)alkoholowa

Ledwo stał, a przyjechał na stację po wódkę!

​ Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali pijanego kierowcę na stacji benzynowej. Jak poinformowała we wtorek KW Policji w Opolu, zatrzymany 53-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło na stacji paliw w Strzelcach Opolskich, gdzie dwoje funkcjonariuszy policji po służbie robiło zakupy. W pewnym momencie uwagę siedzącej w aucie policjantki zwrócił kierowca osobowego forda, który po wyjściu z pojazdu miał problemy z utrzymaniem równowagi.

Kiedy drugi policjant poczuł od przechodzącego alkohol, funkcjonariusze postanowili zareagować. Gdy mężczyzna wrócił ze stacji z butelką wódki i wsiadł na miejscu dla kierowcy, policjanci zabrali mu kluczyki i wezwali patrol policji.

Funkcjonariusze ruchu drogowego po przybyciu na miejsce sprawdzili zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało 53-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego "wydmuchał" 2,5 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy