Jazda (bez)alkoholowa

Kamera uchwyciła szarżę pijanego kierowcy

Kamera monitoringu w Nowym Dworze Gdańskim uchwyciła szarżę pijanego kierowcy. Bez hamowania i po chodniku przejechał on przez skrzyżowanie, uszkadzając auto, a zrobił to na oczach policjantów.

Policjanci patrolujący Nowy Dwór Gdański zauważyli jak jedną z ulic z nadmierną prędkością jedzie Audi A3. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik, przez który przejechał, omijając stojący na skrzyżowaniu pojazd, a następnie z dużą prędkością przejechał przez całe skrzyżowanie, zatrzymując się na wjeździe do sklepu motoryzacyjnego. 

W wyniku uderzenia w krawężnik został uszkodzony przód pojazdy oraz zostało urwane przednie koło.

Policjanci od razu podjechali do mężczyzny. Jak się okazało 23-latek był pijany. Miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że uprawnienia posiada od niecałego roku. 

Reklama

W samochodzie byli również dwaj pasażerowie w wieku 17 i 18 lat, od których również czuć było alkohol. Obaj mieli po 0,2 promila alkoholu w organizmie. 23-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy