Ford Mustang - MotoAs Interii w kategorii Legenda

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele samochodów, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji. Jednym z budzących największe emocje modeli był zawsze Ford Mustang.

Mustang powstał z potrzeby zaoferowania kierowcom samochodu o sportowym wyglądzie i osiągach, ale jednocześnie przystępnego cenowo. Auto miało też symbolizować wolność i siłę (stąd pomysł na nazwę) - według tych wytycznych ukształtowano charakter tego modelu, który niemal natychmiast odniósł ogromny sukces i stał się autem kultowym.

Od momentu debiutu w 1964 roku sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy Forda Mustanga. Model ten jest najczęściej "lajkowanym" samochodem na Facebooku i ma na swoim koncie tysiące wystąpień w filmach, telewizji, świecie muzyki i w grach wideo.

Reklama

PRZECZYTAJ NASZE WRAŻENIA Z JAZDY NAJNOWSZĄ GENERACJĄ FORDA MUSTANGA

Warto odnotować również fakt, że wielkie uznanie dla Mustanga obecne jest także w Europie, w tym w Polsce, gdzie oficjalnie oferowana jest dopiero najnowsza jego inkarnacja. To, że Polacy darzą bardzo dużą sympatią tego prekursora muscle carów świadczy też fakt, że zwyciężył on, głosami czytelników Interii, w kategorii Legenda w plebiscycie MotoAs Interii 2018.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy