Frankfurt 2017

Nowa wersja VW I.D. Crozz

Volkswagen od dłuższego czasu prezentuje prototypowe pojazdy z rodziny I.D. W kwietniu, na salonie w Szanghaju, do hatchbacka i minivana dołączył uterenowiony I.D. Crozz. Kolejna wersja rozwojowa tego modelu zaprezentowana zostanie we Frankfurcie.

Chociaż auto jest dalekie od odmiany produkcyjnej, w kształtach karoserii doszukiwać się można zapowiedzi pierwszego crossovera niemieckiej marki z napędem elektrycznym.

W porównaniu do auta zaprezentowanego w Chinach, zmieniono nie tylko kolor karoserii, ale też kształty reflektorów i pasa przedniego. Nadwozie charakteryzuje się czystymi liniami, które udało się uzyskać m.in. dzięki rezygnacji z klamek i klasycznych lusterek. Miejsce tych ostatnich zajęły umieszczone niżej gondole wyposażone w kamery. W kabinie liczyć można na przestrzeń typu "open space" i cztery indywidualne fotele

Reklama

Szczegółowe dane dotyczące nowinek konstrukcyjnych trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że auto korzysta z akumulatorów litowo-jonowych zamontowanych pod podłogą kabiny pasażerskiej. Na więcej informacji poczekać musimy do przyszłego tygodnia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy