Frankfurt 2015

Mazda Koeru Concept - następca CX-7?

Koncepcyjny crossover o bardzo dynamicznej linii nadwozia zwiastuje powrót modelu CX-7 do gamy Mazdy.

Mazda ostatnio skupiła się na średniej wielkości SUVach i crossoverach, zaniedbując trochę swoje większe modele. Takie jak chociażby CX-7, które zniknęło z rynku w 2012 roku. Teraz jednak pojawiła się szansa na jego powrót, wraz z prezentacją koncepcyjnego Koeru.

Mierzący 4,6 m długości, 1,9 m szerokości oraz 1,5 m wysokości crossover z wysoko poprowadzoną linią okien, mocno ściętym tyłem i wielkimi kołami przywodzić może na myśl SUVy Infiniti. Auto jest bardzo muskularne i zdecydowanie wygląda na stworzone bardziej do zwinnego pokonywania krętych dróg, niż leśnych ostępów.

Reklama

Wrażenie to jest jak najbardziej słuszne - inżynierowie Mazdy skupili się właśnie na zapewnieniu kierowcy jak najwięcej przyjemności z jazdy. Z myślą o wzorowym prowadzeniu zestrojono układ kierowniczy oraz zawieszenie.

Pod maskę trafił silnik z rodziny SKYACTIV, ale niestety producent nie podał żadnych szczegółów na jego temat. Nie wiemy także kiedy Mazda planuje przekształcić Koeru w nowe CX-7. Z pewnością zanim to nastąpi, auto będzie musiało nieco urosnąć - obecnie jest bowiem tylko marginalnie dłuższe od CX-5.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy