Dakar 2020

Dakar. Drugie miejsce Alonso na etapie ósmym

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso zajął drugie miejsce na ósmym etapie Rajdu Dakar. Słynny hiszpański kierowca przegrał tylko z Francuzem Mathieu Serradorim. Jakub Przygoński był szósty. Nie startowali motocykliści i zawodnicy jadący quadami.

Alonso stracił cztery minuty do Serradoriego. Na trzeciej pozycji uplasował się Argentyńczyk Orlando Terranova.

Jadący ze zmiennym szczęściem w tegorocznej edycji Przygoński tym razem został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Stracił 9.29 do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Hiszpan Carlos Sainz, a za nim są Katarczyk Nasser Al-Attiyah i Francuz Stephane Peterhansel, ze stratą odpowiednio 6.40 i 13.09. Przygoński z Niemcem Timo Gottschalkiem obecnie zajmują 25. miejsce.

W poniedziałkowym etapie wokół Wadi ad-Davasir, długości 477 km (tyle liczył odcinek specjalny), na znak żałoby nie uczestniczyli motocykliści i zawodnicy jadący quadami. Poprzedniego dnia w wypadku na trasie rajdu zginął portugalski motocyklista Paulo Goncalves.

We wtorek trasa Dakaru będzie wiodła do Haradh (410 km odcinka specjalnego).