Budowa autostrad

Żadna droga w Polsce nie powstaje tak szybko. Przetarg na kolejny odcinek S19

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka S19. Nowa trasa zlokalizowana między węzłami Białystok Północ i Dobrzyniewo w przyszłości ułatwi podróż do granicy polsko-białoruskiej.

GDDKiA ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka S19

Zadaniem wyłonionego wykonawcy będzie zaprojektowanie i zbudowanie 9,5-kilometrowego odcinka S19 Białystok Północ - Dobrzyniewo. Trasa ma być drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu oraz pasem awaryjnym na każdej z nich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaznacza, że rodzaj nawierzchni wybierze firma odpowiedzialna za zbudowanie odcinka. Projekt trasy zakłada stworzenie 11 obiektów inżynierskich, z których 10 trzeba będzie wybudować od zera.

Tylko jeden obiekt nie będzie budowany, a zostanie dostosowany do potrzeb nowej trasy. Chodzi tutaj o węzeł Białystok Północ. Zostaną na nim dobudowane brakujące łącznice. Pojawi się również odpowiednie oznakowanie. Innym ważnym węzłem dla tej inwestycji, jest węzeł Dobrzyniewo, który zostanie zbudowany na odcinku Krynice - Białystok Zachód. Połączy on nie tylko wspomniane fragmenty trasy, ale również drogę ekspresową S19 z S8. 

Reklama

Już niedługo w budowie będzie cały fragment S19 od Białegostoku do granicy państwa

Trzeba przyznać, w ostatnim miesiącu działo się całkiem sporo, jeśli chodzi o drogę ekspresową S19 na Podlasiu. Warto przypomnieć, że 5 lipca Generalna Dyrekcja ogłosiła przetarg na realizację odcinka Sokółka Północ - Czarna Białostocka, a 21 lipca na odcinek między węzłami Czarna Białostocka i Białystok Północ. Na uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oczekuje z kolei odcinek S19 Krynice - Białystok Zachód.

GDDKiA zwraca uwagę, że po podpisaniu umów z wyłonionymi wykonawcami odcinków Białystok Północ - Dobrzyniewo, Czarna Białostocka - Białystok Północ i Sokółka Północ - Czarna Białostocka w realizacji znajdzie się cały fragment drogi ekspresowej S19 od węzła Białystok Zachód, aż do granicy państwa w Kuźnicy. W efekcie po zakończeniu ich budowy kierowcy zmierzający w stronę przejścia granicznego, będą mogli ominąć stolicę województwa podlaskiego. 

Otwarcie ofert zaplanowano na początek września

GDDKiA informuje, że otwarcie ofert w przetargu na realizację odcinka Białystok Północ - Dobrzyniewo planowane jest na 6 września tego roku. Po przeprowadzeniu postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego oraz podpisaniu umowy, wyłoniony wykonawca będzie miał 39 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie trasy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga s19 | GDDKiA | droga ekspresowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy