Budowa autostrad

Te odcinki dróg zostaną otwarte w czasie wakacji

Już dzisiaj pojedziemy ekspresową obwodnicą Olsztyna, a w wakacje otworzone zostaną także inne odcinki nowych tras! Do końca wakacji planowane jest udostępnienie kierowcom kolejnych odcinków trasy S17 między Lublinem a Warszawą. Do ruchu zostaną oddane również odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy, ostatni odcinek obwodnicy Olsztyna i fragmenty drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim.

Przed samymi wakacjami oddano pierwsze 13 km S17 w lubelskim. W pierwszym tygodniu lipca udostępnione będzie kierowcom kolejne 30 km ekspresowej "siedemnastki" od obwodnicy Garwolina aż do Ryk. Pod koniec wakacji planowane jest połączenie odcinków S17 przed i za Rykami dzięki czemu 140-kilometrową trasę pokonamy w 70 minut.

W tygodniu udostępniony zostanie także pozostały odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu trasy S51, co pozwoli ominąć miasto od południa i wschodu. W wakacje planowane jest również usunięcie ostatnich ograniczeń na S8 pomiędzy Radziejowicami i Przeszkodą co ułatwi wyjazd z Warszawy w kierunku Katowic.

Reklama

W tym samym czasie otworzony zostanie fragment autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe. Dzięki temu od granicy z Czechami będziemy mogli przejechać aż do okolic Częstochowy autostradą. Równolegle trwa wybór wykonawcy prac zabezpieczających, w tym położenia nawierzchni na autostradowej obwodnicy Częstochowy, tak aby przed końcem roku móc udostępnić ciąg główny tej trasy.

Wakacyjne oddania do ruchu

Woj. lubelskie

W wakacje:

  • S17 Garwolin - Ryki Północ, ok. 30 km
  • S17 Ryki Północ - Skrudki, ok. 15 km

Woj. śląskie

  • A1 Pyrzowice - Częstochowa Północ (przełom lipca i sierpnia), ok. 30 km

Podczas podróży nad morze uważajcie na utrudnienia

W okresie letnim panują najlepsze warunki atmosferyczne do prowadzenia wszelkich prac budowlanych i remontowych na drogach krajowych. Dlatego planując podróż pamiętajmy, że rozpoczęła się przebudowa starej "jedynki" do parametrów autostrady na odcinku od Tuszyna pod Łodzią po Częstochowę. Prace potrwają do przełomu lat 2021 i 2022.

Podobnie należy sprawdzić trasę nad morze (Pomorze Zachodnie), gdzie realizowana jest przebudowa wschodniej obwodnicy Szczecina oraz kończona jest budowa trasy S6 łączącej Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Tu pierwszy odcinek S6 Goleniów - Nowogard (na wschód od Szczecina) został udostępniony w ostatnich tygodniach.

Z kolei na S3 w budowie jest drugi most na Odrze w ciągu S3 na wysokości Cigacic i tam w chwilach wzmożonego ruchu zdarzają się zatory. Utrudnienia zakończą się w grudniu br.

Gdzie jeszcze spowolnienia w kierunkach nadmorskich

  • Autostrada A6 między węzłami Szczecin Dąbie i Rzęśnica. Zwężenie do jednej jezdni. Wykonawca inwestycji zapowiada, że około połowy lipca udrożni przejazd przebudowywaną jezdnią w kierunku Świnoujścia, wówczas będą czynne dwie jezdnie.
  • Droga S3 na odcinkach Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica. Na przebudowywanym moście przez rzekę Ina na obwodnicy Goleniowa jest zwężenie do jednej jezdni, to utrudnienie będzie obowiązywało przez cały okres wakacyjny. W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowej jezdnie, omijające budowane obiekty inżynierskie. Można się również spodziewać ruchu pojazdów budowy na DK3. W weekendy wakacyjne może to powodować spowolnienia ruchu.
  • Droga S6 Goleniów-Koszalin. Otwarty jest już odcinek Goleniów - Nowogard, ale na pozostałych fragmentach trwają roboty. Szczególnie odczuwalne będą prace na fragmencie Nowogard-Płoty. Utrudnienia będą również w rejonie Kołobrzegu, przede wszystkim przy węźle Kołobrzeg Wschód.
  • S11 obwodnica Szczecinka - utrudnienia na włączeniach w obwodnicę na północ i południe od Szczecinka. Do końca lipca będzie obowiązywał objazd DK20 do północnego ronda obwodnicy poprowadzony częściowo drogą wspomagającą, a częściowo po jezdniach obwodnicy.
  • S10 obwodnica Wałcza - niewielkie utrudnienia na włączeniach obwodnicy w DK10 i przecięciu z DK22.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy