Przyszłość akumulatorów

Czasem naprawdę musisz odpalić. Upewnij się, że dasz radę.

Musisz odebrać dziecko z popołudniowych zajęć? Zawieźć mamę na długo oczekiwaną wizytę u specjalisty? Wziąć udział w spotkaniu związanym z wielką zawodową szansą?

Co się stanie, jeśli Twój samochód po prostu nie odpali?

Takie sytuacje zdarzają się częściej, niż myślisz - 33% awarii samochodów spowodowanych jest niesprawnością akumulatora.

Na szczęście VARTA ma na to sposób - łatwy i bezpłatny!

Bezpłatny Program Testowania Akumulatorów.

Regularnie testuj akumulator w swoim samochodzie, po to aby wymienić go zanim przestanie działać !

Zanim coś ważnego przejdzie Ci koło nosa!

Wejdź na strone www.varta.com.pl, znajdź serwis w swojej okolicy, który bezpłatnie przeprowadzi test Twojego akumulatora.

Reklama

DLACZEGO WARTO TESTOWAĆ AKUMULATOR?

Akumulator to serce pojazdu. Zasila wszystko - od zapłonu po stale działające układy elektryczne pojazdu i pokładowe systemy rozrywki. Mimo że technologia produkcji akumulatorów bardzo się rozwinęła, nadal istnieje kilka czynników, które mogą negatywnie wpływać na długość życia  akumulatora m.in:

Skrajne temperatury

Upały mogą powodować zasiarczenie i korozję wewnątrz akumulatora. Ten problem zwykle daje się we znaki w chłodniejsze dni (problemy z uruchomieniem  silnika i słabe ładowanie).

Nieregularne użytkowanie pojazdu

Zaparkowany samochód wykorzystuje około 1% energii akumulatora. Do tego, w zależności od temperatury otoczenia i wieku akumulatora, proces samorozładowania może doprowadzić do całkowitego rozładowania akumulatora w ciągu kilku tygodni.

Jazda na krótkich odcinkach

Przejeżdżanie krótkich odległości sprawia, że akumulator nie ma wystarczająco dużo czasu na naładowanie się. Zimą sytuacja wygląda jeszcze gorzej ze względu na korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak podgrzewanie szyb czy foteli.

Wiek pojazdu

W miarę starzenia się samochodu parametry akumulatora pogarszają się ze względu na korozję i zasiarczenie. Kryształki siarczanu ołowiu mogą zatykać pory płytek akumulatora, utrudniając jego właściwe ładowanie.

Dlatego nie daj sie zaskoczyć i sprawdzaj regularnie stan swojego akumulatora.

Zapraszamy na stronę www.varta.com.pl, gdzie znajduje się lista serwisów z całej Polski biorących udział w programie bezpłatnego testowania akumulatorów. Wystarczy odszukać serwis znajdujący się w Twojej okolicy i bezpłatnie przetestować akumulator.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy