Reklama

Z motocykla do rajdówki

Węgierski motocyklista, Mistrz Świata w kat. 125 cc zasiadł na prawym fotelu Michała Kościuszko podczas testów do Rajdu Cypru, które odbyły się na Węgrzech.

Reklama

Michał Kościuszko zaprosił na testy Gabora Talmacsiego, który zastąpił Maćka Szczepaniaka na prawym fotelu. Mistrz Świata początkowo miał obawy by wsiąść do rajdówki.

To może wydawać się zabawne, ale faktycznie nieco się bałem. Kiedy jestem na motorze, czuję, że panuję nad maszyną, kiedy siedzisz na fotelu pilota, nie masz wpływu na to co się dzieje - powiedział Talmasci, który po powrocie z trasy był pod wielkim wrażeniem umiejętności Kościuszki.

Z okazji przejechania się z kierowcą rangi WRC skorzystał także manager Gabora Talmacsiego. Wydarzenie relacjonowały węgierskie media.

Testy zespołu Michała Kościuszko odbyły się w okolicach miejscowości Veszprem i trwały jeden dzień.

Przejechałem ponad 120 km oesowych. Jestem bardzo zadowolony - relacjonuje Michał Kościuszko - Udało nam się odnaleźć właściwe ustawienia samochodu. Cały zespół pracował z wielkim zaangażowaniem. Jesteśmy przygotowani do nowego sezonu i walki o mistrzostwo.

Także Maciek Szczepaniak - pilot Michała Kościuszki - wyraził satysfakcję po całym dniu pracy: Po dzisiejszych testach złapaliśmy kontakt z samochodem, przećwiczyliśmy wiele set-upów i wiemy już, jakie parametry są optymalne na najbliższy rajd.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | motocyklista | Kościuszko | mistrz świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje