Sebastien Ogier będzie testował Toyotę GR010 Hybrid

Sebastien Ogier będzie testował w listopadzie na torze w Bahrajnie Toyotę GR010 Hybrid - bolid który wygrał tegoroczny 24-godzinny wyścig w Le Mans. Siedmiokrotny mistrz świata w rajdach odbył już pierwsze jazdy na symulatorze.

Ogier weźmie udział w testach dla debiutantów, które organizatorzy mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych (FIA WEC) zaplanowali na 7 listopada. Testy odbędą się na torze w Bahrajnie dzień po ostatnim wyścigu sezonu 2021. Przewidziano dwugodzinną sesję poranną oraz trzygodzinną sesję popołudniową.

W ramach przygotowań do pierwszych testów za kierownicą hipersamochodu Toyoty Ogier odwiedził siedzibę zespołu TOYOTA GAZOO Racing WEC w Kolonii, gdzie dopasowano fotel do jego sylwetki. Francuz zapoznał się w symulatorze też z prowadzeniem modelu GR010 Hybrid oraz liczącym 5412 m torem w Bahrajnie. Ogier mógł przekonać się, jak prowadzi się samochód wyścigowy z napędem na cztery koła o mocy blisko 700 KM, a także poznać inżynierów, którzy będą z nim pracować podczas testów w Bahrajnie. Był to drugi raz Ogiera w wyścigowym symulatorze Toyoty - w lipcu 2020 roku testował model TS050 Hybrid.

Reklama

“Cieszę się, że będę miał szansę sprawdzić model GR010 Hybrid na torze w Bahrajnie. Testy w symulatorze były udane, praca z zespołem i odkrywanie auta było przyjemnością. Od razu czułem, że hipersamochód różni się w prowadzeniu od modelu TS050 Hybrid, który testowałem w zeszłym roku. Moim marzeniem są starty w wyścigach długodystansowych, dlatego testy w Bahrajnie są tak ważne, bym dowiedział się jak najwięcej o samochodzie i o swoim poziomie. To dla mnie wielkie wyzwanie, ale przygotowuję się do tych jazd sumiennie i nie mogę się już ich doczekać" - powiedział siedmiokrotny mistrz świata w rajdach.

W testach dla debiutantów oprócz Ogiera udział weźmie też Charles Milesi. 20-latek został zaproszony na testy auta najwyższej kategorii po fenomenalnym sezonie w kategorii LMP2 i zwycięstwie w wyścigu w Le Mans w swojej klasie. Milesi też ma już za sobą jazdy modelem GR010 Hybrid w symulatorze Toyoty.

Niespełna dwa tygodnie po testach w Bahrajnie Ogier wróci za kierownicę rajdowego Yarisa WRC i weźmie udział w ostatniej rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Monzy. Francuz prowadzi w klasyfikacji kierowców z przewagą 17 punktów nad swoim kolegą z zespołu Elfynem Evansem i ma szansę na swój ósmy tytuł mistrzowski. W klasyfikacji producentów liderem jest TOYOTA GAZOO Racing WRT z przewagą 47 punktów.

***

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy