Rajd Śląska. Kolejne zwycięstwo Huttunena

J​ari Huttunen i z pilotem Mikko Lukką (Hyundai I20 R5) wygrali Rajd Śląska, drugą rundę mistrzostw Polski. To już druga wygrana tego kierowcy w MP, Fin triumfował także na początku sierpnia w Rajdzie Rzeszowskim.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz (Skoda Fabia Rally 2 Evo) ze stratą 7,3 s, trzeci był Tomasz Kasperczyk z pilotem Damianem Sytym (VW Polo GTi R5) - strata 32,3 s.

Fin wygrał także ostatni odcinek specjalny (Power Stage) i zdobył dodatkowe 5 pkt do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski. Po zwycięstwie Huttunen umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji MP.

Trasa imprezy miała siedem odcinków specjalnych. Na czterech najszybszy był zwycięzca rundy, trzy padły łupem Grzyba.

Tytułu nie broni mistrz Polski w sezonie 2019 Mikołaj Marczyk, który zdecydował się na starty w mistrzostwach Europy.

W tegorocznym kalendarzu rajdowych MP z powodu pandemii koronawirusa są tylko cztery imprezy. Rozegrano dwie - rajdy Rzeszowski i Śląska, trzecią będzie na początku października Świdnicki-Krauze z bazą w Świdnicy.