Reklama

Rajd Australii po OS6

Pierwszy etap Rajdu Australii przebiega bez większych niespodzianek - wciąż znakomicie radzi sobie otwierający stawkę Marcus Gronholm, który z oesu na oes umacnia się na prowadzeniu.

Za plecami Fina toczy się natomiast bardzo ciekawa rywalizacja, w której główne role grają jego kolega z Peugeota - Richard Burns oraz Petter Solberg (Subaru) i Carlos Sainz (Ford). Ten ostatni widać chce udowodnić swoim pracodawcom, którzy dotychczas nie zaproponowali mu przedłużenia kontraktu, że wciąż jest bardzo szybki.

Hiszpan pokazał się z jak najlepszej strony szczególnie na bardzo długim, niemal 39-kilometrowym oesie "Stirling East". Na tej próbie uległ tylko Gronholmowi i choć wciąż zajmuje czwarte miejsce, do drugiego Burnsa traci zaledwie 2,6 sekundy! A pomiędzy tą dwójką plasuje się przecież jeszcze Solberg...

Reklama

Nie mniej zaciętą walkę o kolejne punktowane miejsca toczy trzeci z kierowców Peugeota - Harri Rovanpera ze swoim rodakiem Tommim Makinenem z Subaru. Obaj Finowie stracili już nieco dystansu do czołowej czwórki, ale w tej chwili ich miejsca w szóstce wydają się w miarę bezpieczne.

Na szóstym odcinku pożegnał się z rajdem dobrze spisujący się Freddy Loix. Hyundai Accent WRC Belga wypadł z drogi i mimo że załoga nie odniosła w wyniku wypadku poważniejszych obrażeń, samochód nie pozawalał na kontynuowanie jazdy. Kierowca zresztą przyznał podczas wcześniejszej strefy serwisowej, że jechał dziś na granicy ryzyka. Tym razem się nie opłaciło...

Niestety niedobrze zaczął się ten dzień dla naszej załogi. Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak, borykając się z awarią swojej Toyoty Corolli WRC, z trudem osiągnęli metę czwartego odcinka specjalnego, wcześniej notując kilka minut strat. Szczęśliwie udało się dotrzeć także do kolejnej strefy serwisowej, choć mechanicy wciąż nie podołali wszystkim usterkom toyoty. Pozostaje liczyć na to, że tym razem się im uda i na kolejnych odcinkach będzie już lepiej.

Wyniki po OS6 (38.93km) Stirling East Reverse:
 1. GRONHOLM PEUGEOT 58:59.4
 2. BURNS   PEUGEOT  +20.6
 3. SOLBERG  SUBARU  +22.3
 4. SAINZ   FORD   +23.2
 5. ROVANPERA PEUGEOT  +41.2
 6. MAKINEN  SUBARU  +43.5
 7. MCRAE   FORD  +1:05.4
 8. MARTIN  FORD  +1:20.1
 9. DUVAL   FORD  +1:23.1
10. KANKKUNEN HYUNDAI +1:40.5
...  
40. KUCHAR  TOYOTA +8:49.5

autoklub.pl/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: peugeot | ford | rajd

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy