Reklama

Jedzie w rajdzie dla rozrywki i deklasuje rywali! Polak w górę!

Sebastien Loeb (Citroen DS3 WRC) jest liderem po dwóch etapach rajdu Monte Carlo, pierwszej eliminacji samochodowych mistrzostw świata. Francuz o ponad półtorej minuty wyprzedza swojego rodaka Sebastiena Ogiera (Volkswagen Polo WRC). Michał Kościuszko jest 14.

Loeb był najszybszy na dwóch czwartkowych odcinkach specjalnych, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji ogólnej.

Reklama

Dziewięciokrotny mistrz świata, który był też pierwszy po środowym etapie (wygrał trzy z czterech OS-ów), nie będzie w tym roku walczył o kolejny tytuł, bowiem pełni obecnie funkcje konsultanta ekipy Citroena i wystąpi jako zawodnik tylko w kilku eliminacjach MŚ. Jak powiedział przed startem, traktuje swój udział w słynnym rajdzie jako "rozrywkę", choć nie zamierza rezygnować z walki o zwycięstwo.

"To niewiarygodne jak dużo było dziś śniegu na trasie. Trudno było w tych warunkach utrzymać prawidłowy tor jazdy" - przyznał sześciokrotny triumfator Monte Carlo.

Z kolei Ogier "nie widzi problemu" w tym, że jego utytułowany rodak osiągnął lepszy wynik. "Najważniejsze, żeby za mną byli rywale, którzy zamierzają startować przez cały sezon" - zaznaczył 29-letni kierowca, który ma 1 minutę i 3 sekundy przewagi nad zajmującym trzecie miejsce Hiszpanem Danielem Sordo (Citroen DS3 WRC).

Na 14. pozycję awansował Michał Kościuszko, który zakończył rywalizację w pierwszym etapie na 21. pozycji. Polak miał w środę ogromnego pecha - w jego samochodzie już na pierwszym odcinku specjalnym doszło do awarii silnika, w którym nie pracował jeden z cylindrów.

Mechanicy w strefie serwisowej (po drugim OS-ie), próbowali naprawić jednostkę napędową, ale nie udało się. Dwa kończące dzień odcinki polska załoga przejechała z silnikiem bez pełnej mocy, na każdym traciła do czołówki po kilka minut.

"Powoli odrabiamy straty. Udało się nam awansować o siedem miejsc. To dużo i mało. Szkoda tylko, że na ostatnim OS-ie mój inauguracyjny obrót w kategorii WRC kosztował nas minutę. Samochód sprawuje się świetnie. Teraz najważniejsze to skoncentrować się na jutrzejszej rywalizacji. Przed nami długi dzień i wszystko jest możliwe." - powiedział polski kierowca po przejechaniu ostatniego czwartkowego OS-u.

Jutro na zawodników czekają trzy odcinki specjalne o łącznej długości 92 kilometrów, a po ich zakończeniu prawie 200 kilometrów dojazdu do Parc Ferme w Monako.

Wyniki po drugim etapie:

1. Sebastien Loeb (Francja/Citroen DS3 WRC) 3:16.29,1

2. Sebastien Ogier (Francja/Volkswagen Polo WRC) strata 1.35,0

3. Daniel Sordo (Hiszpania/Citroen DS3 WRC) 2.38,0

4. Jewgenij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta WRC) 2.53,2

5. Mikko Hirvonen (Finlandia/Citroen DS3 WRC) 3.22,7

6. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Volkswagen Polo WRC) 3.43,2

7. Juho Hanninen (Finlandia/Ford Fiesta WRC 4.11,3

8. Bryan Bouffier (Francja/Citroen DS3 WRC 5.45,8

9. Mads Ostberg (Norwegia/Ford Fiesta WRC) 5.49,5

10. Martin Prokop (Czechy/Ford Fiesta WRC) 14.15,6

...

14. Michał Kościuszko (Polska/Mini WRC) 24.40,1

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje