GT3 Cup Challenge Central Europe na Pannonia Ring

Na przełomie lipca i sierpnia na torze Pannonia Ring odbędzie się trzecia runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Dla zawodników rywalizujących za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup będzie to już drugie w tym sezonie spotkanie z węgierskim obiektem, który na początku czerwca zastąpił Tor Poznań podczas zmagań drugiej rundy pucharu. W zawodach tych wystartuje także, wspierany przez nasz portal, Dominik Kotarba-Majkutewicz.

Tor ulokowany w miejscowości Ostffyasszonyfa złożony jest z 18 łuków, które tworzą pętlę o długości 4740 metrów. Szybkie zakręty nie wybaczają nawet najmniejszych błędów, przez co stanowią spore wyzwanie dla kierowców, którzy podczas trzeciej rundy Porsche Platinum GT3 CCCE będą musieli wykazać się maksymalną koncentracją. Fakt, że większość z nich dobrze zna tor oznacza, iż o zwycięstwie lub porażce zadecydują ułamki sekund.

Podczas nadchodzącego weekendu w pokonaniu wyścigowych wyzwań pomogą zawodnikom opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo-europejskiego cyklu. Warto dodać, że przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii w najcięższych warunkach.

Po dwóch pierwszych rundach sezonu na czele tabeli znajduje się Grzegorz Moczulski, który mając na koncie jedną wygraną wyprzedza o cztery punkty Marcina Jedlińskiego. Czołową trójkę uzupełnia natomiast Rafał Mikrut, który jest zaledwie dziewięć "oczek" za liderem. Druga runda Porsche Platinum GT3 CCCE na Pannonia Ringu będzie dla zawodników nieco spokojniejsza, gdyż tym razem sesje treningowe, kwalifikacje oraz oba wyścigi zaplanowano na trzy dni. Treningi odbędą się w piątek 31 lipca, dzień później samochody wyjadą na tor by zmierzyć się podczas sesji kwalifikacyjnej oraz pierwszego wyścigu, natomiast finał zmagań zaplanowano na niedzielę 2 sierpnia.

Wypowiedzi przed trzecią rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Reklama

Dominik Kotarba-Majkutewicz: - Po kilku latach startów w słabszych pucharach przesiadam sie do Porsche. To będzie mój debiut w pucharze, choć miałem już okazję jeździć modelem 911 GT3 podczas Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu, gdzie pierwsze spotkanie wypadło bardzo dobrze. Na pewno jazda po Pannonia Ringu nie będzie łatwa, gdyż wszyscy doskonale znają obiekt po poprzedniej rundzie, jednak na pewno nie będę odpuszczał starając się przy tym nauczyć toru oraz samochodu.

Robert Kępka: - Czeka nas kolejny wyścig na Pannonia Ringu, więc liczę na lepszy wynik niż za pierwszym razem. Mam nadzieję, że uda mi się wykorzystać doświadczenia z poprzedniej rundy. Obiekt na Węgrzech jest trudny i dość specyficzny. Nawierzchnia jest bardzo szorstka, przez co szybko niszczą się opony. Jeśli ktoś nie dba o nie na początku wyścigu, to pod koniec rywalizacji mogą być problemy.

 Stanisław Jedliński: - Jestem w pełni zmobilizowany do walki, a okres pomiędzy dwoma rundami nie był dla mnie bynajmniej czasem relaksu i wypoczynku. Mocno się przygotowywałem do tego startu, znam dość dobrze ten trudny, techniczny obiekt i postaram się pokazać z jak najlepszej strony podczas nadchodzącego weekendu na Węgrzech.

Rafał Mikrut: - Będzie to drugi z rzędu start na węgierskim obiekcie Pannonia Ring i mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć rezultat z poprzedniej rundy, gdzie dwa razy stanąłem na podium, wygrywając w jednym wyścigu. Tor jest bardzo wymagający, jednak jego znajomość powinna być pomocna. Pomimo wakacyjnego okresu jestem w pełni skupiony i przygotwany do walki.

Marcin Jedliński: - W poprzednim starcie na tym torze popełniłem dość kosztowny błąd, mimo iż jechałem praktycznie niezagrożony na pierwszej pozycji. Tym razem chciałbym pokazać się z lepszej strony. Mam nadzieję, że warunki atmosferyczne będą bardziej sprzyjające, gdyż ostatnio temperatury były niesamowicie wysokie, co oczywiście wpływało na zużycie opon. Moje tempo ostatnim razem było bardzo dobre, więc liczę na udany weekend.

Jarosław Budzyński: - Wracamy na tor Pannonia Ring - ostatnia wizyta na Węgrzech nie była dla mnie zbyt szczęśliwa, gdyż w niedzielnym wyścigu doszło do kolizji z zawodnikiem startującym w mistrzostwach Austrii, w wyniku którego musiałem wycofać się z rywalizacji. Tym razem na torze będzie mniej samochodów, co powinno pomóc w uniknięciu niepotrzebnego zamieszania. Mam nadzieję na dowiezienie do mety obu wyścigów solidnych punktów.

III runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Sobota, 1 sierpnia, 09:35 - 10:10 - sesja kwalifikacyjna
Sobota,1 sierpnia, 14:05 - Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Niedziela, 2 sierpnia, 09:30 - Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

Klasyfikacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe generalna po II rundach:

1. Grzegorz Moczulski 70 punktów
2. Marcin Jedliński 66 punktów
3. Rafał Mikrut 61 punktów
4. Jarosław Budzyński 54 punkty
5. Robert Kępka 48 punktów
6. Stanisław Jedliński 38 punktów
7. Piotr Wójcik 34 punkty
8. Steve Feige 22 punkty
9. Juliusz Syty 14 punktówReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy