Reklama

Hiszpania: Egzamin bez egzaminatora i znajomość konstrukcji auta

W Hiszpanii zdających egzamin na prawo jazdy czekają dodatkowe utrudnienia.

Sprawdzian praktyczny będzie trwał dłużej: nie 15 minut, lecz pół godziny. Zdający będzie musiał samodzielnie przejechać część trasy - w aucie egzaminatora wtedy nie będzie.

Zmiany te mają ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Szczególnie chodzi o młodych kierowców. Wypadki samochodowe i na motocyklach są najczęstszą przyczyną śmierci wśród osób między 18 a 24 rokiem życia.

Jak wynika z ankiet Hiszpańskiego Instytutu Statystyki, ponad połowa z młodych kierowców przyznaje, że świadomie łamie przepisy, a co trzeciemu z nich zdarza się prowadzić po alkoholu.

Reklama

Oprócz dłuższego egzaminu praktycznego, młodzi kierowcy będą musieli się wykazać większą niż dotychczas znajomością techniki samochodu. Trudniejszy egzamin na prawo jazdy zacznie w Hiszpanii obowiązywać od przyszłego roku.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: znajomość | egzamin na prawo jazdy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy