Opóźniony CEPiK będzie jeszcze później!

To już pewne. Zapowiadany od dłuższego czasu CEPIK 2.0 nie zacznie funkcjonować z dniem 1 stycznia przyszłego roku. Takie jest oficjalne stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji! Resort podaje za to nową datę jego uruchomienia - czerwiec 2018 roku. Dlaczego akurat wtedy i skąd wzięły się kolejne opóźnienia?

Jak informuje "Rzeczpospolita", "przełączenie na nowy system powinno być przeprowadzane w czasie, gdy zdecydowana większość systemów teleinformatycznych nie jest wykorzystywana przez użytkowników. Biorąc pod uwagę sezon urlopowy i rozłożenie tzw. "długich weekendów" najlepszą datą na uruchomienie CEPIKU 2.0 jest - zdaniem Ministerstwa Cyfryzacji - 4 czerwca 2018 roku.

Reklama

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez obywateli systemów informatycznych. Każdego dnia korzysta z niej średnio 100 tys. osób rejestrujących lub wyrejestrowujących pojazdy. Kolejne 11 tys. posługuje się CEPIK-iem przy odbieraniu lub wymianie praw jazdy.

Przypomnijmy, że projekt gruntownego przebudowania CEPIK-u przegłosowany został przez sejm już w 2012 roku! System miał zacząć funkcjonować w styczniu 2013. Do tej pory prace nad jego wdrożeniem pochłonęły już około 150 mln zł! W nowej wersji -  bez wychodzenia z domu - kierowcy mieli mieć np. możliwość zweryfikowania stanu swojego "konta punktowego".

Jeszcze kilka tygodni temu Ministerstwo Cyfryzacji, jako realny termin uruchomienia CEPIK’u 2.0, podawało styczeń 2018 roku...

Dowiedz się więcej na temat: CEPiK

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje