Reklama

Znowu wypadek autobusu. 25 osób rannych, 2 ciężko

25 osób zostało rannych w wypadku autokaru, który przewrócił się na obwodnicy Słupska (Pomorskie) w ciągu drogi krajowej nr 6 Gdańsk - Szczecin.

Większość poszkodowanych po przebadaniu przez lekarzy została wypuszczona do domów. W szpitalu wciąż są cztery osoby, stan jednej z nich lekarze określają jako ciężki.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 22 w okolicy miejscowości Bolesławice. Autokar jadący do Duesseldorfu wpadł do rowu i przewrócił się. W autokarze były 32 dorosłe osoby. Dokładne przyczyny wypadku nie są znane.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autokaru chciał uniknąć zderzenie z pojazdem jadącym "na trzeciego". Policja szuka jego kierowcy.

Reklama

Jest śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Słupsku (Pomorskie) wszczęła w piątek śledztwo ws. wypadku.

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku przewieziono 25 osób. Zastępca dyrektora ds. lecznictwa tej placówki Bernadetta Lewicka powiedziała w piątek, że nadal hospitalizowane są cztery osoby - trzy kobiety i jeden mężczyzna.

W najcięższym stanie jest kobieta, którą przygniótł autokar. Poszkodowana przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan pozostałych rannych - jak powiedział Lewicka - jest stabilny i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ranni mają urazy kręgosłupa, głowy i nerek.

Policja szuka

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że do przewrócenia się autokaru mógł bezpośrednio przyczynić się jadący z przeciwka samochód, którego kierowca próbował wyprzedzić na "trzeciego" poprzedzające go pojazdy. Kierowca autokaru zjechał na pobocze chcą uniknąć czołowego zderzenia.

"Poszukujemy świadków tego manewru. Prosimy osoby, które mogły widzieć to zdarzenie o telefoniczny kontakt pod nr 997 lub 59 848 05 08" - powiedział podinsp. Tomasz Majkowski, I zastępca komendanta miejskiego policji w Słupsku.

Prokuratorskie postępowanie jest prowadzone z artykułu mówiącego o katastrofie komunikacyjnej.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy