Reklama

Wyścigi na 1/4 mili

Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego (SSS) zaprasza na wielkie otwarcie sezonu 2004 w Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych na dystansie 1/4 mili.

Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego (SSS) zaprasza na wielkie otwarcie sezonu 2004 w Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych na dystansie 1/4 mili.

Takiej inauguracji sezonu jeszcze w Polsce nie było! 1. maja 2004 na lotnisku w Modlinie wielkim zlotem tuningowym i pierwszymi zawodami cyklu Mistrzostw Polski Wyścigów Równoległych rozpocznie się drugi sezon oficjalnych wyścigów na legendarnym dystansie 1/4 mili.

Po ogromnym sukcesie jaki odniósł zeszłoroczny cykl tej młodej dyscypliny sportów motorowych, nadeszła pora na zweryfikowanie listy najszybszych samochodów w Polsce. Podczas przerwy zimowej zawodnicy nie spoczywali na laurach, dlatego możemy spodziewać się znacznych przetasowań na liście. Aby wygrać w zeszłym roku, trzeba było mieć ponad 500 koni mechanicznych - powtórzenie tego wyczynu w tym roku będzie dużo trudniejsze. Czy przejazd ze staru zatrzymanego dystansu 402,336 metra w czasie poniżej 12 sekund będzie gwarantować miejsce w czołówce? W tym roku może nie być to takie oczywiste!

Reklama

Impreza będzie tym bardziej atrakcyjna, że wraz z sezonem 2004 pojawia się równoległy cykl wyścigów dla najszybszych motocykli, a o widowiskowości zmagań maszyn, które rozpędzają się do setki w mniej niż trzy sekundy, a maksymalna prędkość wynosi ponad 300 kilometrów na godzinę nie trzeba nikogo przekonywać.

Oprócz atrakcji na torze, przygotowaliśmy dla zawodników i publiczności dalsze atrakcje - próbę sprawnościową, w której można wykazać się opanowaniem pojazdu, wybory najpiękniejszych aut zarówno najnowszych jak i weteranów szos, konkursy na najbardziej efektowny tuning nadwozia, wnętrza, silnika i zestawu car-audio, czyli klasyczny już na świecie Showoff Contest. Nie zabraknie tradycyjnych konkursów dla publiczności i losowań nagród.

Ramowy plan zawodów wygląda następująco:

7.00: otwarcie bram wjazdowych

11.00 - 15.00: eliminacje 1/4 mili w klasach

15.00 - 18.00: półfinały i finały w poszczególnych klasach wyścigów 1 mili

18.00: zakończenie imprezy

SSS serdecznie zaprasza wszystkich na inaugurację zawodów, imprezę która tak jak zeszłoroczne zawody oficjalnego cyklu 1 mili będzie znakomitą rozrywką dla całych rodzin, na której każdy może czuć się bezpiecznie i spędzi fantastyczny dzień z najszybszymi i najpiękniejszymi samochodami w Polsce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sss | wyścigi | 1/4 mili

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy