Reklama

Wycieczka do Francji za plakat

Do 1. marca można nadsyłać plakaty do ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault.

Zwycięski zespół pojedzie do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a plakat ich autorstwa będzie promował bezpieczeństwo ruchu drogowego na billboardach w całej Polsce.

Głównym celem konkursu plastycznego organizowanego w ramach 11. edycji programu edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault jest zachęcenie dzieci do przedstawienia własnych pomysłów na polepszenie sytuacji na polskich drogach.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu dowolną techniką plastyczną plakatu ilustrującego hasło "Bezpieczna droga do szkoły". Konkurs ma charakter grupowy i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. Pracę powinna przygotować cała klasa lub zespół, np. grupa świetlicowa, koło przedmiotowe, zainteresowań, etc.

Reklama

Nagrodą główną jest wyjazd zwycięskiego zespołu wraz z opiekunami na kilkudniową wycieczkę do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a plakat ich autorstwa zostanie wyeksponowany w całej Polsce na billboardach Clear Channel, patrona programu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy jak najszybciej wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl.

Termin nadsyłania plakatów i zgłoszeń do konkursu upływa 1 marca 2011. Prace oceni Jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego, patronów medialnych i organizatorów.

Jury zakwalifikuje do finału 5 najlepszych plakatów, a także przyzna 25 wyróżnień. Finaliści będą rywalizować o nagrodę główną podczas Finału krajowego konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2011 w Warszawie. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl

***

Program edukacyjny "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie.

Akcja składa się z czterech nieodłącznych elementów: konkursu plastycznego, bezpłatnych, innowacyjnych pakietów dydaktycznych dla dzieci i nauczycieli "Droga i Ja", platformy multimedialnej, będącej interaktywnym kursem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa, prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach.

Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komenda Główna Policji i Instytut Transportu Samochodowego.

Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana od 2000 roku w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział prawie 11 milionów dzieci, w tym przeszło 710 000 z Polski.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wycieczki | bezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy