Reklama

Uważaj! To pewna śmierć

W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów kolejowych. Każdego roku dochodzi na nich do ponad 200 wypadków drogowych.

W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów kolejowych. Każdego roku dochodzi na nich do ponad 200 wypadków drogowych.

Na ogół są to wypadki tragiczne. W ubiegłym roku w wyniku zderzenia samochodu z pociągiem zginęło 48 osób. Ponad 105 zostało rannych. Kilkadziesiąt spośród nich skutki wypadku odczuwać będzie do końca życia.

Dla przykładu, tylko na terenie województwa zachodniopomorskiego jest ponad 800 przejazdów kolejowych. Blisko 25 procent z nich stanowią przejazdy strzeżone. Od początku 2009 r. na przejazdach strzeżonych nie doszło do żadnego wypadku. Na przejazdach niestrzeżonych wydarzyło się 5 wypadków, w których 7 osób zginęło, a 10 zostało rannych. Do pierwszego tragicznego wypadku doszło 22 stycznia br. w pobliżu miejscowości Cieszyno w powiecie łobeskim.

Kierujący samochodem ciężarowym nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg pospieszny relacji Szczecin - Olsztyn. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch jadących ciężarówką mężczyzn.

Niestety, często mimo świadomości grożącego niebezpieczeństwa, kierowców gubi rutyna, brawura i przeświadczenie, że na pewno uda się zdążyć przed pociągiem. Dlatego podczas prowadzonych działań, policjanci wciąż zatrzymują kierowców objeżdżających slalomem opuszczone półrogatki, niestosujących się do znaku STOP lub czerwonego światła sygnalizatora. W przypadku popełnienia tego typu przewinienia kierujący nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: zderzenia | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy