Reklama

Trzeci sezon Kia Lotos Race. Możesz się jeszcze zgłosić!

11 maja na Slovakiaring ruszy trzeci sezon Kia Lotos Race.

Kierowcy wyścigowych Picanto będą towarzyszyć IV rundzie mistrzostw świata samochodów turystycznych FIA WTCC. Będzie to więc kolejne, nowe doświadczenie dla uczestników najdostępniejszej dla młodych kierowców, serii wyścigowej w naszym kraju.

Zawodnicy KLR w poprzednich sezonach mieli możliwość uczestniczenia we wspólnych weekendach z tak prestiżowymi seriami jak: Deutsche Tourenwagen Masters (DTM), Mistrzostwa Świata FIA GT czy europejski czempionat wyścigów ciężarówek - FIA ETRC.

W tym roku na torze pod Bratysławą, po raz pierwszy będą mieli okazję stanąć obok takich gwiazd wyścigów samochodowych jak Yvan Muller, Gabriele Tarquini, Robert Huff, czy tegoroczny "debiutant" w serii WTCC i rajdowy multiczempion Sebastien Loeb.

Reklama

Ale to naturalnie nie jedyna, wysokiej rangi motorsportowa impreza, na jakiej pojawią się wyścigowe Picanto. Po ubiegłorocznych doświadczeniach z wyścigami ciężarówek na torze w Moście, gdzie zacięta rywalizacja naszych zawodników rozgrzała kilkadziesiąt tysięcy widzów, KLR w tym sezonie pojawi się aż trzykrotnie u boku FIA ETRC.

Podobnie jak w ubiegłych latach, organizatorzy Mistrzostw Polski Kia Picanto starają się zapewnić uczestnikom możliwość poznania nowych obiektów w Europie. W tym sezonie w kalendarzu znalazły się aż dwa nowe tory, natomiast w Austrii zawodnicy zapoznają się ze zmienioną na potrzeby ETRC konfiguracją trasy.

ierwszą z nowości będzie Zandvoort w Holandii. KLR zawita tam podczas słynnego Pinkster Races Weekend, organizowanej od lat 60-tych ubiegłego wieku imprezy dla samochodów turystycznych.

Druga premiera czeka na sam koniec tegorocznej rywalizacji, bowiem KLR nie rozegra swojego finału na czeskim torze w Brnie, lecz wyruszy aż do Belgii, żeby na torze Zolder po raz ostatni spotkać się m.in. z wyścigowymi ciężarówkami.

Tor w Poznaniu również znajduje się w kalendarzu Kia Lotos Race i krajowi kibice będą mogli dopingować swoich faworytów podczas wakacyjnej rundy, na początku sierpnia. Picanto wystartują wówczas w ramach eliminacji Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Nadal otwarta jest lista zgłoszeń

Do tej pory swój udział w serii zadeklarowało ponad 20 zawodników. Sporą grupę wśród tegorocznych debiutantów będą stanowili najmłodsi kierowcy, stawiający swoje pierwsze kroki za kierownica samochodu, po zebraniu bogatego doświadczenia w profesjonalnych ligach kartingowych. Zmagania o zdobycie tytułu zapowiadają się zatem bardzo emocjonująco.

Równolegle z organizacją Mistrzostw Polski Kia Picanto prowadzone będą prace rozwojowe i testy nowego samochodu, przeznaczonego do udziału w międzynarodowym, markowym pucharze Kia. Obecnie budowane są dwa, prototypowe pro-cee'd GT i oba samochody będą najpierw testowane, a następnie prezentowane potencjalnym nabywcom.

Wyścigowy GT napędzany jest turbodoładowanym silnikiem benzynowym o poj. 1.6 l. Samochód będzie miał m.in. pełne wyposażenie sportowe i bezpieczeństwa, wyczynowe zawieszenie Bilstein oraz sportowy układ hamulcowy, zmodyfikowane układy wydechowy i dolotowy, zmodyfikowany komputer sterujący i podniesioną moc silnika, GT otrzyma także pakiet aerodynamiczny.

Kalendarz KLR

1.   10-11.05 	Slovakiaring   	(WTCC - Słowacja)
2.   07-08.06 	Zandvoort    	(Pinkster - Holandia)
3.   05-06.07 	Red Bull Ring		(FIA ETRC - Austria)
4.   09-10.08 	Poznań			(WSMP - Polska)
5.   30-31.08 	Most         	(FIA ETRC - Czechy)
6.   20-21.09 	Zolder        	(FIA ETRC - Belgia)

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy