Reklama

Trwa Rajd Polski!

Dziś rano rozpoczął się drugi etap 60. Rajdu Polski. Kibice są świadkami pasjonującej walki w trzech duetach - o pierwsze miejsce pomiędzy dwoma kierowcami z zagranicy Camposem i Thiry, o miejsce trzecie pomiędzy Tomaszem Czopikiem a Rosjaninem Vasinem oraz o pierwsze miejsce w grupie N pomiędzy Sebastianem Fryczem a Michałem Bębenkiem.

Przypomnijmy, że już po pierwszej próbie dnia wczorajszego okazało się, że z walki o zwycięstwo wypadł jeden z faworytów - Leszek Kuzaj. Krakowianin wypadł z trasy, rozbił samochód i nie mógł kontynuować jazdy. Na szczęście załodze nic się nie stało. Szczegółowe opisy rajdu po każdym oesie oraz wyniki poszczególnych prób znajdziesz w naszym serwisie MOTOSPORT. Zapraszamy do śledzenia relacji z rajdu.

Reklama

Ostatecznie, na liście startowej tegorocznego Rajdu Polski znalazło się 69 załóg. Wśród uczestników jest lider mistrzostw Europy Portugalczyk Miguel Campos (Peugeot 206 WRC).

Trasy rajdu przebiegają po terenach Kotliny Kłodzkiej, a odcinki specjalne w zgodnej opinii kierowców są bardzo szybkie. Zwracał na to uwagę Miguel Campos podczas czwartkowej konferencji prasowej, a podobną opinię wyraził znany belgijski kierowca Bruno Thiry.

Trasa rajdu w porównaniu z rokiem ubiegłym uległa jednak znacznym zmianom. Jak powiedział dyrektor imprezy Grzegorz Gac niemal 85 procent stanowią nowe odcinki, których nie pokonywali uczestnicy rajdu w latach poprzednich. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo zawodników i widzów Bogusław Piątek nie podziela opinii kierowców. Jego zdaniem przeciętne prędkości na poszczególnych odcinkach będą identyczne jak w latach poprzednich.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rajd polski | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje