Trwa Rajd Polski!

Dziś rano rozpoczął się drugi etap 60. Rajdu Polski. Kibice są świadkami pasjonującej walki w trzech duetach - o pierwsze miejsce pomiędzy dwoma kierowcami z zagranicy Camposem i Thiry, o miejsce trzecie pomiędzy Tomaszem Czopikiem a Rosjaninem Vasinem oraz o pierwsze miejsce w grupie N pomiędzy Sebastianem Fryczem a Michałem Bębenkiem.

Przypomnijmy, że już po pierwszej próbie dnia wczorajszego okazało się, że z walki o zwycięstwo wypadł jeden z faworytów - Leszek Kuzaj. Krakowianin wypadł z trasy, rozbił samochód i nie mógł kontynuować jazdy. Na szczęście załodze nic się nie stało. Szczegółowe opisy rajdu po każdym oesie oraz wyniki poszczególnych prób znajdziesz w naszym serwisie MOTOSPORT. Zapraszamy do śledzenia relacji z rajdu.

Ostatecznie, na liście startowej tegorocznego Rajdu Polski znalazło się 69 załóg. Wśród uczestników jest lider mistrzostw Europy Portugalczyk Miguel Campos (Peugeot 206 WRC).

Reklama

Trasy rajdu przebiegają po terenach Kotliny Kłodzkiej, a odcinki specjalne w zgodnej opinii kierowców są bardzo szybkie. Zwracał na to uwagę Miguel Campos podczas czwartkowej konferencji prasowej, a podobną opinię wyraził znany belgijski kierowca Bruno Thiry.

Trasa rajdu w porównaniu z rokiem ubiegłym uległa jednak znacznym zmianom. Jak powiedział dyrektor imprezy Grzegorz Gac niemal 85 procent stanowią nowe odcinki, których nie pokonywali uczestnicy rajdu w latach poprzednich. Odpowiedzialny za bezpieczeństwo zawodników i widzów Bogusław Piątek nie podziela opinii kierowców. Jego zdaniem przeciętne prędkości na poszczególnych odcinkach będą identyczne jak w latach poprzednich.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: rajd polski | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama