Reklama

Tomasz Kuchar: to był morderczy etap!

Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak jadący Toyotą Corollą WRC zajmują 12 miejsce po drugim etapie Rajdu Nowej Zelandii. Do prowadzącego w rajdzie Fina Markusa Gronholma Polacy tracą ponad 13 minut., a do niemieckiego kierowcy Armina Schwarca zajmującego 11 miejsce 4:59. Na trzynastej pozycji znajduje się nowozelandzki kierowca Bruce Herbert jadący A-grupowym Subaru Imprezą. Do polskiej załogi traci on 59 sekund.

Tomasz Kuchar: To był naprawdę morderczy etap. Czuję się tak, jakbym w ciągu jednego dnia przejechał dwa rajdy w Mistrzostwach Polski. Najgorszy był oczywiście ten 60 kilometrowy OS. To nieprawdopodobne ile wysiłku trzeba by wytrzymać kondycyjnie i utrzymać skupienie przez taki dystans. Dodatkowo, po około 45 kilometrach zaczął się przegrzewać olej w amortyzatorach i auto zaczęło tracić zdolności trakcyjne, a na metę dojechaliśmy na zupełnie łysych oponach. Dziś na szczęście mieliśmy nieco mniej problemów technicznych. Udało się znacznie poprawić prowadzenie się auta, choć do ideału jeszcze trochę brakuje. Poza tym mieliśmy wyciek oleju, który skończył się niewielkim pożarem i na jednym z nocnych odcinków zgasły nam światła. Mimo wszystko jesteśmy w dobrych nastrojach i jeśli auto wytrzyma, to jutro zrobimy wszystko by utrzymać 12 miejsce. Nie będzie to wcale takie proste, bo dogania nas Brus Herbert, Nowozelandczyk w A-grupowym Subaru i kilku kierowców grupy N też jest bardzo blisko. Każdy kto startuje za tobą ma przewagę czystszej drogi, a tutaj ma to naprawdę ogromne znaczenie. Jutro jest jeszcze jeden nowozelandzki specjał – 6 odcinków specjalnych pod rząd, bez strefy serwisowej. Jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Reklama

Maciej Szczepaniak: Jestem potwornie zmęczony. 20 godzin na nogach, w tym 17 w samochodzie, a jakby tego było mało, to jutro start zaplanowany na 6:00, tak naprawdę odbędzie się o 5:00, bo Nowa Zelandia przechodzi z czasu zimowego na letni. O północy przestawiamy zegarki na 1:00, czyli śpimy o godzinę krócej. W naszym przypadku oznacza to, że zamiast 3 będziemy spali 2 godziny.

W niedzielę trzeci i ostatni etap Rajdu Nowej Zelandii. Kierowcom pozostał do pokonania dystans 420 kilometrów, na którym wyznaczono jeszcze 8 prób sportowych o łącznej długości 90 kilometrów. Pierwszy odcinek trzeciego etapu rozpocznie się o 21:08 czasu polskiego, a meta rajdu o 4:30 naszego czasu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy