Reklama

Tirowiec strzelał do samochodu, bo jechał za wolno

Kierowca ciężarowego iveco w Pątnowie k. Konina (Wielkopolskie) strzelał z pistoletu pneumatycznego w tylną szybę opla corsy, bo ten jechał, według niego, za wolno. Został zatrzymany 40 kilometrów dalej w Strzelnie (Kujawsko-Pomorskie).

Jak poinformował rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie (Kujawsko-Pomorskie) kom. Tomasz Rybczyński zdarzenie miało miejsce w środę po południu. Do komendy zadzwonił 33-letni mieszkaniec Konina, informując, że jedzie oplem corsą w kierunku Strzelna za ciężarówką, której kierowca wcześniej strzelał do jego samochodu i przestrzelił szybę.

Reklama

Przy wjeździe do Strzelna policjanci zatrzymali wskazaną ciężarówkę. Początkowo kierowca, 55-letni mieszkaniec Bełchatowa (Łódzkie), wszystkiemu zaprzeczał, ale gdy policjanci w kabinie auta znaleźli krótki pistolet pneumatyczny kalibru 4,5 mm na metalowe kulki zmienił zdanie.

Przyznał, że strzelał bo zirytowała go zbyt wolna jazda samochodu osobowego, a nie mógł go wyprzedzić.

Sprawca, po przeprowadzeniu przez policję niezbędnych czynności śledczych, został zwolniony. Materiały związane ze sprawą skierowano do komendy policji w Koninie, na której terenie działania zostało popełnione przestępstwo.

Rzeczniczka konińskiej policji nadkom. Renata Purcel-Kalus poinformowała, że kwalifikacja czynu będzie zależeć od decyzji prokuratora. W grę może wchodzić narażenie na utratę życia lub zdrowia zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności bądź uszkodzenie mienia zagrożone od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: konina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje