Reklama

Szybkie, luksusowe i... oznakowane

Szybkie, nowoczesne, luksusowe i... oznakowane. Lancie delta z wideo-rejestratorami trafiły właśnie w ręce warmińsko - mazurskich policjantów.

Sześć sztuk lancii delta w wersji oro ze 190-konnym turbodieslem 1.9 Twinturbo MultiJet pod maską - to najnowszy sprzęt jaki otrzymali funkcjonariusze policji Warmii i Mazur. Każdy z tych samochodów ma zamontowany wideo-rejestrator oraz zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem.

Dodatkowym wyposażeniem pojazdów są tablice świetlne służące do wysyłania poleceń typu "JEDŹ ZA MNĄ", "STOP POLICJA", które umieszczone są za tylną szybą pojazdów. To radiowozy przygotowane na każdą okazję. Lancie delta będą mogły rejestrować prędkość aut jadących przed, jak i za oznakowanym radiowozem. Dodatkowo policjanci będą nagrywać inne wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego - niezapięte pasy, rozmowa przez telefon komórkowy, jazda bez świateł itp.

Sercem policyjnej delty jest silnik 1.9 Twinturbo MultiJet z dwoma turbosprężarkami - jednej kompaktowej, o niewielkiej bezwładności, dla zapewnienie szybkiej i dynamicznej reakcji już przy niskich obrotach oraz drugiej, o większych rozmiarach, dla zapewnienia bardzo wysokiej mocy.

Reklama

Przekłada się to na szybką reakcję silnika - przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 7,9 s. Prędkość maksymalna - 222 km/h.

Wygląda na to, że taki radiowóz to postrach piratów drogowych.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wideo | oznakowania | delta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama