Reklama

Sukces Heban Racing Team w Kielcach

W miniony weekend na torze w Miedzianej Górze koło Kielc została rozegrana III runda VW Castrol Cup. Był zarazem pierwszy tegoroczny występ kierowców Pucharu Golfa TDI przed polskimi kibicami.

Poprzednie eliminacje odbyły się na torach Brno (Czechy) i Lausitz (Niemcy). Zawody w Kielcach wygrał Litwin Robertas Kupcikas, który wyprzedził Marcina Gładysza i Bartłomieja Steinhofa z Heban Racing Team.

Reklama

Do wyścigu głównego Krakowianin ruszył z trzeciej pozycji. Liderem wyścigu przez kilka okrążeń był Rafał Rulski. Potem na prowadzenie wyszedł Kupcikas.

W 25 minucie przed zjazdem na obowiązkową opon, Bartek Steinhof zajmował piąte miejsce. Mechanicy wymienili koła w rekordowym czasie 21 sekund i kierowca Heban Racing Team wyjechał z depot jako drugi w stawce.

Na ostatnim wirażu przed metą rozegrała się zażarta walka między Steinhofem

i Marcinem Gładyszem. Oba Golfy zderzyły się, przez chwilę jechały „koło w koło”, ale tuż przed finiszem Gładysz wyprzedził Steinhofa o 0,0019 sekundy.

- Cieszę się ogromnie. To moje kolejne podium w tym sezonie. Walka była bardzo zacięta. Jak zderzyliśmy się z Marcinem to myślałem, że wylecę poza tor. To już nasze drugie takie „spięcie” w tym sezonie, ale wszystko odbywa się fair. Chyba lubimy sobie urywać lusterka. Nasz zespół bardzo dobrze rozegrał ten wyścig taktycznie. Zjazd na zmianę kół odbył się w odpowiednim momencie, a sama zmiana poszła nam perfekcyjnie. Gorąco dziękuję moim mechanikom. Pomoc Artura Czyża w ustawieniu zawieszenie w Golfie również była nieoceniona. Wszystko było super i mam nadzieję, że w następnym wyścigu w Poznaniu wreszcie uda nam się wygrać – powiedział Bartek Steinhof.

PUNKTACJA VW CASTROL CUP

1. Robertas Kupcikas 75 pkt

2. Marcin Gładysz 49 pkt

3. Jonas Gelzinis 47 pkt

4. Bartłomiej Steinhof 41 pkt

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | Castrol | Kielce | team | heban

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje