Reklama

Stłuczka x 5 (film)

Jest śnieg. Przynajmniej na południu Polski. Ulice i drogi są białe.

Padający w czwartek wieczorem i w nocy śnieg utrudnił warunki jazdy w województwach południowych. Nawierzchnia głównych tras jest czarna i mokra, ale na pozostałych drogach może zalegać cienka warstwa zlodowaciałego śniegu lub błota pośniegowego.

Reklama

Mimo trudnych warunków "ruch na najważniejszych drogach odbywa się płynnie, samochody jeżdżą wolno i ostrożnie

Drogowcy i policja apelują, aby kierowcy dostosowali prędkość i sposób jazdy do panujących na drogach warunków. Chodzi m.in. o zachowanie znacznie większych niż zwykle odstępów, a także odpowiednie hamowanie - pulsacyjne, zamiast gwałtownego, które na śliskiej nawierzchni grozi poślizgiem i utratą panowania nad pojazdem.

W czwartkowy wieczór na południu spadło kilka centymetrów mokrego śniegu. Wraz ze spadkiem temperatury, mokra nawierzchnia dróg zamarzła.

Synoptycy zapowiadają utrzymanie się w piątek niekorzystnej dla kierowców pogody. W ciągu dnia temperatura będzie wahać się w okolicach zera, może padać mokry śnieg. Wieczorem i w nocy ochłodzi się - do ok. minus pięciu stopni.

Będzie więc ślisko. Dlatego też uważajcie. Aby uaktywnić Waszą wyobraźnię co może stać się na śliskiej drodze proponujemy obejrzenie poniższego filmu...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: film | stłuczka | śnieg | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama