Stłuczka x 5 (film)

Jest śnieg. Przynajmniej na południu Polski. Ulice i drogi są białe.

Padający w czwartek wieczorem i w nocy śnieg utrudnił warunki jazdy w województwach południowych. Nawierzchnia głównych tras jest czarna i mokra, ale na pozostałych drogach może zalegać cienka warstwa zlodowaciałego śniegu lub błota pośniegowego.

Reklama

Mimo trudnych warunków "ruch na najważniejszych drogach odbywa się płynnie, samochody jeżdżą wolno i ostrożnie

Drogowcy i policja apelują, aby kierowcy dostosowali prędkość i sposób jazdy do panujących na drogach warunków. Chodzi m.in. o zachowanie znacznie większych niż zwykle odstępów, a także odpowiednie hamowanie - pulsacyjne, zamiast gwałtownego, które na śliskiej nawierzchni grozi poślizgiem i utratą panowania nad pojazdem.

W czwartkowy wieczór na południu spadło kilka centymetrów mokrego śniegu. Wraz ze spadkiem temperatury, mokra nawierzchnia dróg zamarzła.

Synoptycy zapowiadają utrzymanie się w piątek niekorzystnej dla kierowców pogody. W ciągu dnia temperatura będzie wahać się w okolicach zera, może padać mokry śnieg. Wieczorem i w nocy ochłodzi się - do ok. minus pięciu stopni.

Będzie więc ślisko. Dlatego też uważajcie. Aby uaktywnić Waszą wyobraźnię co może stać się na śliskiej drodze proponujemy obejrzenie poniższego filmu...

Dowiedz się więcej na temat: film | stłuczka | śnieg | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje