Reklama

Spokojna noc Kubicy. Zostaje na OIOM-ie

Robert Kubica przeszedł wczoraj prawie 10-godzinną operację ortopedyczną. Zabieg przebiegł bardzo dobrze - poinformował doktor Francesco Lanza.

Reklama

Podczas konferencji prasowej w szpitalu w Pietra Ligure lekarze zapewnili, że są bardzo zadowoleni z rezultatów. "Wszystko, co powinno być zrobione, zrobiono" - podkreślił personel. Kubica spędzi najbliższą noc na oddziale intensywnej terapii, ponieważ operacja była wyjątkowo długa. Nie dlatego zaś - podkreślono - że pojawiły jakieś trudności.

Reklama

W szpitalu będzie musiał być jeszcze co najmniej dwa tygodnie. Operowano stopę, bark i część łokcia, gdzie uraz był największy. W opinii zespołu lekarskiego konieczny będzie jeszcze jeden zabieg na łokciu, ale może on na razie poczekać.

"Będziemy temu stawiali czoła w przyszłości" - stwierdził dr Lanza. Zaznaczył, że uraz łokcia jest szczególnie trudny i zatem nie można jeszcze zagwarantować pełnego sukcesu. "Musimy postępować bardzo ostrożnie, bo ryzyko wciąż istnieje. Nie jesteśmy jeszcze całkowicie spokojni" - podkreślił włoski lekarz.

Na piątkową konferencję w szpitalu przybył przewodniczący władz regionu Liguria Claudio Burlando, szef lokalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, a nawet burmistrz miasteczka Andora, gdzie Kubica uległ ciężkiemu wypadkowi podczas rajdu.

Po udanej operacji Roberta Kubicy prawdopodobnie konieczny będzie już tylko jeden zabieg - poinformowano w biuletynie medycznym, wydanym wieczorem przez szpital w Pietra Ligure na północy Włoch.

"Robert Kubica poddał się dziś długiej operacji chirurgicznej (od godziny 9 do 18) stopy i barku oraz pierwszemu zabiegowi na łokciu. Operacja zakończyła się pomyślnie i najprawdopodobniej konieczny będzie już tylko jeden zabieg chirurgiczny" - napisano.

"Po tak długiej operacji chirurgicznej Kubica przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii. Następny komunikat ogłoszony zostanie w poniedziałek po godz 11" - podał szpital.

***

Robertowi Kubicy spokojnie minęła noc, którą spędził na oddziale intensywnej terapii (i zostanie tam do poniedziałku) w szpitalu w Pietra Ligure po piątkowej, dziewięciogodzinnej, pomyślnie zakończonej operacji - podała włoska agencja Ansa.

Według Ansy na początku przyszłego tygodnia Kubica zostanie przeniesiony na oddział traumatologii. Lekarze utrzymują, że powinien pozostać w szpitalu minimum dwa tygodnie. Wszystko wskazuje na to, że będzie przechodzić rehabilitację w tej samej placówce.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zabiegi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje