Reklama

Skoda po Rajdzie Monte Carlo

Tegorocznym Rajdem Monte Carlo (w dniach 18-20 stycznia) Skoda Motorsport rozpoczęła swój pierwszy pełen sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. W 2002 roku czeski zespół wystartował z zupełnie nowym składem kierowców. W pierwszej eliminacji dwie z trzech Octavii WRC ukończyły rajd, pokonując ponad 350 kilometrów krętych i ciasnych tras wiodących przez wzgórza otaczające Monte Carlo.

Najlepiej w swoim debiucie za sterami Skody Octavii WRC wypadła załoga Toni Gardemeister/Paavo Lukander, zajmując 10 pozycję w rajdzie. - Cały przejazd był bardzo śliski, ale nie był to żaden problem dla Octavii - powiedział Toni Gardemeister. - Wciąż jeszcze muszę się wiele nauczyć na temat tego samochodu, ale jestem pewien, że efekty będą szybko widoczne. Już nie mogę się doczekać kolejnego rajdu.

Reklama

Również nowym członkiem ekipy Skody jest weteran rajdowych tras, Kenneth Eriksson. Obok niego zasiadł nowy pilot, kobieta, Tina Thoren. Załoga ta ukończyła eliminację w Monte Carlo na 13 pozycji. - Jestem bardzo szczęśliwy mogąc pracować wspólnie z Tiną. Co do samochodu, to myślę, że ustawiłem trochę zbyt ostro zawieszenie, ale generalnie jestem bardzo zadowolony - powiedział Eriksson.

Trzeci kierowca Skody, Roman Kresta jest jednym z nowicjuszy w RSMŚ. Czech zajmował piąte miejsce po pierwszym etapie rajdu, jednak w sobotę rozbił się o skałę i musiał zakończyć rywalizację. Na szczęście ani jemu, ani pilotowi Janowi Tomankowi nic się nie stało i załoga będzie mogła wystartować w Rajdzie Korsyki.

Najbliższa eliminacja odbędzie się w dniach 31 stycznia - 3 lutego na zaśnieżonych drogach Szwecji. Do Kennetha Erikssona i Toniego Gardemeistera, którzy doskonale znają tamte trasy dołączy trzeci kierowca ze Skandynawii, Stig Blomquist wraz ze swoją pilotką, Aną Goni.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Carla Bruni | załoga | wrc | skoda | monte carlo | Rajd Monte Carlo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje