Semperit - skoda Schwarza!

Kierowcy zakończyli już 18, ostatni odcinek specjalny austriackiego Rajdu Semperit. Ostatnią próbę, po raz kolejny, najszybciej pokonał Niemiec, Armin Schwarz, startujący skodą octavią WRC, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w całym rajdzie.

W końcówce rywalizacji doskonale spisywał się Czech, Tomas Hrdinka, jadący subaru imprezą WRC, który przesunął się od wczoraj z 8 na 5 pozycję (ostatnia próbę przegrał ze Schwarzem o 0,1 sekundy! Dobrze spisali się również polscy kierowcy, Leszek Kuzaj zajął ostatecznie 7, a Tomasz Kuchar 9 pozycję. Kuzaj liczył jednak na lepszy rezultat.

- Wiem, że mogło być o wiele lepiej. Stać mnie na szybszą jazdę, ale w tym rajdzie nie byłem w stanie odnaleźć przyczyny, która powodowała, że nasze czasy były poniżej moich oczekiwań - przyznał na mecie Leszek Kuzaj. Jechałem ze wspaniałym pilotem, miałem do dyspozycji dobry samochód, po dokładnym opisaniu trasy jechałem na sto procent swoich możliwości, a i tak konkurencja była nieuchwytna. Nie mówię tu oczywiście o ściganiu się z Arminem Schwarzem, bo on w fabrycznej skodzie octavii WRC był od początku nieosiągalny nawet dla bardzo szybkich Austriaków. Ta liga w ogóle jest bardzo silna i trzeba będzie znaleźć sposób na bezpośrednią walkę z nimi. Jasne jest, że ci ludzie tu się urodzili i wychowali, więc znają te drogi doskonale, ale mimo wszystko liczyłem na bardziej bezpośrednią walkę z czołówką. Jednak cieszę się, że jestem na mecie, przejechałem tu bardzo dużo kilometrów oesowych, a to był właśnie główny cel naszego startu w Austrii - dodał Kuzaj.

Reklama

- To był mój szósty występ w Rajdzie Semperit. Potwierdziła się reguła, że jest to jeden z trudniejszych rajdów w Europie. Ma swoją specyfikę, trzeba doskonale poznać lokalne warunki pogodowe i znaleźć sposób na nie. Moim zdaniem my z tej walki wyszliśmy zwycięsko, bowiem udało nam się nie wpaść w żadną z pułapek, których mnóstwo było tu na trasie. Leszek jechał naprawdę szybko i co ważne, na trasie ani razu nie przebiliśmy opony. Dla mnie pilotowanie go było wielką frajdą - dzielił się wrażeniami Maciej Wisławski.

Klasyfikacja generalna Rajdu Semperit:

1. Armin Schwarz (skoda octavia WRC)

2. Franz Wittmann (toyota corolla WRC) +1:42,3

3. Armin Kremer (subaru impreza WRC) +2:09,3

4. Achim Moertl (peugeot 206 WRC) +2:34,4

5. Tomas Hrdinka (subaru impreza WRC) +2:51,1

6. Raimund Baumschlager (ford focus WRC) +2:55,8

7. Leszek Kuzaj (toyota corolla WRC) +3:11,3

8. Markus Mitterbauer (toyota corolla WRC) +3:37,5

9. Tomasz Kuchar (toyota corolla WRC) +5:27,5

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Skoda Octavia | leszek kuzaj | kierowcy | kuzaj | Skoda | wrc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy