Reklama

Ruch wokół krakowskich cmentarzy

Wokół wielu krakowskich cmentarzy czekają nas zamknięte ulice i ograniczenia ruchu.

Cmentarz przy ulicy Rakowickiej

Ulica Prandoty będzie wyłączona z ruchu. Na ulicy Rakowickiej zostanie wyznaczony zakaz poruszania samochodów od skrzyżowania z Wita Stwosza do pętli tramwajowej. Na ul. Olszańskiej będzie obowiązywać zakaz skrętu w lewo z ulicy Beliny Prażmowskiego i likwidacja wjazdu w Rakowicką. Na ul. Chrobrego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu w stronę ulicy Rakowickiej od ul. Pilotów. Tylko dla komunikacji zbiorowej otwarta będzie prawa jezdnia al. Mickiewicza, al. Słowackiego i al. 29 Listopada od ul. Czarnowiejskiej do ul. Wileńskiej, czyli w kierunku cmentarza Rakowickiego i Batowickiego. Objazd zamkniętego odcinka ulicami: Czarnowiejską, Nawojki, Armii Krajowej, Conrada i Opolską. Parking dla niepełnosprawnych przy Cmentarzu Rakowickim będzie na ulicy Prandoty - wjazd od al. 29 Listopada. Parking na płycie Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Reklama

Cmentarz w Batowicach

Dojazd do cmentarza od ul. Powstańców z kierunku ul. 29 Listopada, ale tylko do ulicy Strzelców. Parkingi dla samochodów osobowych na terenie Budostalu 2 (wjazd od ulicy Lublańskiej) oraz przy Parku Wodnym. Każdy parkujący tam kierowca otrzyma bezpłatny bilet uprawniający 5 osób do przejazdu komunikacją miejską. Na ul. Strzelców dopuszczona będzie tylko komunikacja miejska, osiedlowa oraz wjazd do ulicy Dobrego Pasterza. Na ul. Powstańców, od ulicy Strzelców do Batowic, poruszać będą się mogły jedynie autobusy i taksówki, a także samochody z osobami niepełnosprawnymi. Parking dla niepełnosprawnych wyznaczony został przy kaplicy pogrzebowej.

Cmentarz w Grębałowie

Ruch jednokierunkowy na ulicach: Kocmyrzowskiej - od węzła Kocmyrzowska/Łowińskiego do ulicy Architektów; Darwina - na odcinku od ulicy Kocmyrzowskiej do ul. Blokowej; Poległych w Krzesławicach - od ul. Kocmyrzowskie do ul. Władysława Jagiełły. Objazd: ulicą Architektów, ulicą Budowlanych, ulicą Jagiełły. Parkowanie przy jednej krawędzi jezdni na odcinku od skrzyżowania ulic Kocmyrzowskiej z ul. Poległych w Krzesławicach do ul. Architektów. Na ul. Łowińskiego do ul. Blokowej do ul. Ujastek, parkowanie przy lewej krawędzi jezdni.

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama