Reklama

Robert Lewandowski kupił sobie nowy samochód. Moc 740 KM!

"Robert Lewandowski wciąż gra w Borussi, jest więc czarno-żółty, ale jego nowy samochód zdecydowanie dopasowany jest już kolorem do Bayernu" - napisał niemiecki "Bild" informując, że Polak kupił sobie czerwone Ferrari F12 Berlinetta.

Samochód ten to następca modelu 599 GTB.

Dwudrzwiowe włoskie coupe ma klasyczną budowę - umieszczony z przodu silnik napędza koła tylne. Jednostka napędowa to 6,3-litrowe V12 rozwijające aż 740 KM (przeszło 117 KM z litra pojemności). Maksymalny moment obrotowy to 690 Nm z których 80 proc. - dostępne jest już od 2 500 obr./min. Moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem zautomatyzowanej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Rozkład mas ważącego 1525 kg auta zbliżony jest do ideału - na przód przypada 46 proc., a na tył - 54 proc. ciężaru.

Ferrari F12 berlinetta mierzy 4,62 m długości, 1,94 m szerokości i zaledwie 1,27 m wysokości. Jest więc o 47 mm krótsze, 20 mm węższe i aż o 63 mm niższe niż poprzednik. Wykonane z aluminium i włókien węglowych auto zbudowano na ramie przestrzennej (do jej budowy wykorzystano 12 różnych stopów metali).

Samochód jest o 70 kg lżejszy od modelu 599 GTB i przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,1 s. Po 8,5 s od startu prędkościomierz wskazuje już 200 km/h. Prędkość maksymalna to aż 340 km/h. Oznacza to, że nowy model jest drugim, po LaFerrari najpotężniejszym drogowym pojazdem w historii włoskiej marki.

Średnie zużycie paliwa - przynajmniej wg danych technicznych - wynosi 15 l/100 km, co oznacza, że w stosunku do 599 GTB inżynierom udało się ograniczyć apetyt auta aż o 30 procent.

Od redakcji. CIEKAWE, CZY W ZWIĄZkU ZE ŚWIĘTEM WIELKIEJ NOCY KOMENTUJĄCY ZAKUP FERRARI PRZEZ LEWANDOWSKIEGO POWSTRZYMAJĄ SIĘ W PISANIU AGRESYWNYCH, OBRAŹLIWYCH I WULGRANYCH KOMENTARZY.

Reklama

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje