Reklama

Robert Kubica zostaje na OIOM-ie

Robert Kubica czuje się dobrze, ale zostanie na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Pietra Ligure - poinformowali lekarze.

"Stan ogólny Roberta Kubicy jest dobry. Kubica pozostanie na intensywnej terapii jeszcze dwa dni, po to, by przeprowadzić kompletne badania i aby uniknąć kolejnej zmiany oddziału przed ostatnią operacją" - głosi komunikat szpitala.

Reklama

"Obraz kliniczny jest na tyle zadowalający, że pozwala na zaplanowanie ostatniej operacji chirurgicznej (łokieć) na najbliższą środę" - podkreślono w biuletynie.

Wcześniej narzeczona polskiego kierowcy informowała, że w niedzielę wieczorem fizyczny i psychiczny stan Roberta Kubicy pogorszył się.

W piątek Kubica poddany został wielogodzinnej operacji, podczas której lekarze zajęli się barkiem, łokciem i stopą Polaka.

Po operacji Kubica został przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala Santa Corona w Pietra Ligure, gdzie pozostał przez weekend.

Na środę zaplanowano kolejną, ostatnią operację łokcia. Do czasu jej przeprowadzenia pacjent pozostanie na OIOM-ie. Wcześniej planowano, że w poniedziałek Kubica zostanie przewieziony z oddziału intensywnej opieki na ortopedię.

W porannej rozmowie z PAP rzecznik szpitala Roberto Carrozzino powiedział, że decyzja o tym, kiedy Kubica opuści intensywną terapię i zostanie przeniesiony na oddział ortopedii, zapadnie po badaniach, jakim zostanie poddany.

Jednocześnie Carrozzino wyjaśnił, że ewentualna decyzja o pozostawieniu pacjenta nie będzie miała związku ze stanem jego zdrowia, lecz będzie wynikać z konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań, na przykład radiologicznych.

Rzecznik placówki przypomniał, że lekarze muszą w najbliższym czasie postanowić, kiedy odbędzie się ostatnia planowana operacja łokcia Polaka.

26-letni Kubica, jedyny polski kierowca startujący w Formule 1, doznał poważnych obrażeń w minioną niedzielę w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje