Reklama

RMF poprawia drogowców

Dosłownie kilka godzin po materiale reportera RMF FM o fatalnym oznakowaniu jednego ze skrzyżowań na warszawskim Ursynowie ma skrzyżowaniu Alei Komisji Edukacji Narodowej i Wąwozowej na miejscu pojawili się robotnicy.

Od tej chwili kierowcy jadąc na wprost nie trafiają już na chodnik.

Okazało się, że naprawa nie pochłonęła dużo czasu, wystarczyło wymienić jeden znak i inaczej pomalować znaki na jezdni.

Nowy projekt został zaakceptowany przez inżyniera ruchu w kilkanaście minut. Reporter RMF FM w jego sekretariacie usłyszał: tak panowie z Ursynowa osobiście odebrali dokumenty i bardzo się z tym spieszyli.

Jeszcze rano osie jezdni przed i za nim się nie pokrywały. Jadący skrajnym pasem wyjeżdżali więc na chodniku, a sąsiednim - do jazdy tylko na wprost - zajmowali za skrzyżowaniem pas prawy. Stąd nagłe hamowania, próby włączenia się do ruchu, trąbienie na sąsiadów, a nawet kłótnie na środku skrzyżowania.

Reklama

Wiceburmistrz dzielnicy Ursynów Andrzej Bittel tłumaczył, że projekt zatwierdzili jego poprzednicy i obiecywał szybkie zmiany. Inżynier Ruchu, który w Warszawie zatwierdza wszystkie zmiany oznakowania też nie miał sobie nic do zarzucenia. Kilku jego pracowników oglądało projekt i nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń. Inaczej wygląda sytuacja na rysunku, a inaczej to później wychodzi w terenie. Dopiero po wdrożeniu organizacji ruchu kontrolujemy ją w terenie. Tak stanowią przepisy - mówił inżynier.

Zobacz jak skrzyżowanie wyglądało przed interwencją dziennikarza RMF

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy