Reklama

RMF poprawia drogowców

Dosłownie kilka godzin po materiale reportera RMF FM o fatalnym oznakowaniu jednego ze skrzyżowań na warszawskim Ursynowie ma skrzyżowaniu Alei Komisji Edukacji Narodowej i Wąwozowej na miejscu pojawili się robotnicy.

Od tej chwili kierowcy jadąc na wprost nie trafiają już na chodnik.

Reklama

Okazało się, że naprawa nie pochłonęła dużo czasu, wystarczyło wymienić jeden znak i inaczej pomalować znaki na jezdni.

Nowy projekt został zaakceptowany przez inżyniera ruchu w kilkanaście minut. Reporter RMF FM w jego sekretariacie usłyszał: tak panowie z Ursynowa osobiście odebrali dokumenty i bardzo się z tym spieszyli.

Jeszcze rano osie jezdni przed i za nim się nie pokrywały. Jadący skrajnym pasem wyjeżdżali więc na chodniku, a sąsiednim - do jazdy tylko na wprost - zajmowali za skrzyżowaniem pas prawy. Stąd nagłe hamowania, próby włączenia się do ruchu, trąbienie na sąsiadów, a nawet kłótnie na środku skrzyżowania.

Wiceburmistrz dzielnicy Ursynów Andrzej Bittel tłumaczył, że projekt zatwierdzili jego poprzednicy i obiecywał szybkie zmiany. Inżynier Ruchu, który w Warszawie zatwierdza wszystkie zmiany oznakowania też nie miał sobie nic do zarzucenia. Kilku jego pracowników oglądało projekt i nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń. Inaczej wygląda sytuacja na rysunku, a inaczej to później wychodzi w terenie. Dopiero po wdrożeniu organizacji ruchu kontrolujemy ją w terenie. Tak stanowią przepisy - mówił inżynier.

Zobacz jak skrzyżowanie wyglądało przed interwencją dziennikarza RMF

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama