Reklama

Rajdowy weekend

Przed nami dwie bardzo ciekawe imprezy. Już w ten weekend najlepiej obsadzona runda ME - Rajd Deutschland. Startują tak znani zawodnicy jak Groenholm, Delecour, Bugalski i ... weteran Walter Röhrl (na zdjęciu), który pojedzie porsche. W tym samym czasie Janusz Kulig w barwach firmy oponiarskiej Mikona będzie startował w trzeciej eliminacji Mistrzostw Słowacji - Rajdzie Senica.

Mistrz Polski pojedzie oczywiście z Emilem Hornackiem Toyotą Corollą WRC wypożyczoną ze Zlina. W tym momencie Janusz zajmuje pierwsze miejsce w cyklu mistrzostw tego kraju ex equo ze Stanislavem Chovancem, który zwyciężył w imprezie, która pokrywała się z Rajdem Polski.

Rajd Senica, to impreza jednodniowa - odbędzie się tylko w sobotę. Kierowcy mają w tym czasie do przejechania 136 km oesowych na 15 próbach.

Dla Janusza Kuliga ten start będzie pierwszym występem po asfalcie od czasu feralnego wypadku na Rajdzie Polski i jak sam twierdzi, będzie to próba przełamanie się do szybkiej jazdy. Kormoran był potraktowany jeszcze nieco ulgowo, ale w dalszej części sezonu Kulig musi zwyciężać, jeśli chce obronić tytuł Mistrza Polski. (Autoklub PL).

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd | kulig

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama