Reklama

Rajd Młodych Peugeota - dzień drugi

Drugiego dnia olsztyńskiej eliminacji do półfinału awansowało aż 19 z 30 startujących zawodników. Większość reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie, byli jednak w tym gronie także kierowcy z Rabki czy Legionowa. Najlepiej w drugim etapie poradził sobie Bartosz Kurjan z Olsztyna, pokonując trasę w najkrótszym czasie i znakomitym stylu.

Rajd Młodych to impreza, która daje młodym kierowcom możliwość sprawdzenia się za kierownicą, organizowana jest przez francuski koncern już po raz trzeci z rzędu. Piątka najlepszych dziś zawodników spotka się w walce z 55 innymi finalistami o główną nagrodę - Peugeota 206, udostępnionego na sezon rajdowy.

Reklama

Startować w Rajdzie Młodych mogą kierowcy, którzy mają prawo jazdy i najwyżej 25 lat. Ich zadaniem jest bezbłędne przejechanie wytyczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Do półfinału awansują zawodnicy, którzy nie tylko nie pomylili trasy i przejechali ją w czasie krótszym od tzw. czasu bazowego. Uczestniczący w Rajdzie Młodych kierowcy nie mogą być posiadaczami żadnej licencji rajdowej. Czasy bazowe, jak podczas każdej eliminacji wyznaczył kierowca rajdowy, startujący w Pucharze Peugeota, Michał Nowosiadły.

Finaliści z drugiego dnia olsztyńskiej eliminacji

Bartosz Kurjan - Olsztyn

Jakub Wawer - Kcynia

Maciej Kalinowski - Mława

Daniel Gdowik - Szczytno

Marcin Pałubiński - Olsztyn

Tutaj relacja z pierwszego dnia Rajdu Młodych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: młode | kierowcy | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne