Reklama

PZM: Mnóstwo sportowych emocji

Kibice rajdów samochodowych na pewno wybiorą się na Rajd Śląski, którego bazą jest Jastrzębie Zdrój. Automobilklub Śląski już po raz 51. organizuje imprezę, która do zeszłego roku nosiła nazwę "Rajd Wisły" i zawsze zbierała bardzo pozytywne opinie wśród zawodników i kibiców.

Kibice rajdów samochodowych na pewno wybiorą się na Rajd Śląski, którego bazą jest Jastrzębie Zdrój. Automobilklub Śląski już po raz 51. organizuje imprezę, która do zeszłego roku nosiła nazwę "Rajd Wisły" i zawsze zbierała bardzo pozytywne opinie wśród zawodników i kibiców. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach od 4 do 6 września, będzie piątą i zarazem przedostatnią rundą Mistrzostw Polski w sezonie 2003. Podczas tego rajdu mogą rozstrzygnąć się najważniejsze tytuły w klasyfikacji generalnej oraz grupie N.

Rywalizacja na odcinkach specjalnych 51. Rajdu Śląskiego rozpocznie się w piątek 5 września o godz. 10.00 na stadionie miejskim w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Harcerskiej i tam załogi zakończą I etap oraz cały rajd. Pierwszego dnia załogi trzykrotnie pokonają odcinki specjalne Marklowice, Mszana oraz Cisówka. W sobotę 6 września samochody rajdowe trzykrotnie pojawia się na odcinkach specjalnych Zamarski, Hażlach oraz Bzie, a na mecie rajdu - na stadionie w Jastrzębiu Zdroju -o godz.17.42.

Reklama

Andrzej Szkuta, Dyrektor Rajdu:

- Bardzo dobre i życzliwe przyjęcie przez lokalne władze samorządowe daje nam podstawy, aby sądzić, że Rajd Śląski na stałe zagości na terenie Jastrzębia Zdrój i okolicy. Nie ukrywam, że przygotowanie rajdu w nowym terenie kosztował ekipę organizacyjną dużo czasu i wysiłku. Liczę na to, że efekt naszej pracy zostanie pozytywnie oceniony przez zawodników, obserwatorów, media i kibiców!

Nie mniejsze emocje czekają kibiców na Finale Mistrzostw Europy Enduro, który odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę w okolicy toru wyścigowego w Miedzianej Górze koło Kielc. Na zaproszenie Kieleckiego Klubu Motorowego do Polski zawita ponad 150 zawodników z całej Europy, żeby ścigać się po widowiskowych i trudnych trasach wiodących fragmentami tras Sześciodniówki 2004. Będą to tereny o podłożu trawiastym, gliniastym, piaszczystym i twardym. W ramach Finału ME zostanie rozegrana także XIII i XIV runda Mistrzostw Polski, a także runda Pucharu PZM w rajdach enduro. W sumie w zawodach swój udział zapowiedziało ponad 230 motocyklistów. Start w piątek i sobotę o godz. 9.00, a w niedzielę o 

8.00.

Zagorzali kibice żużlowi na pewno wybiorą się do Pragi, gdzie po raz siódmy w sezonie 2003 spotkają się najlepsi żużlowcy świata. Polskę będą reprezentować: Tomasz Gollob, Tomasz Bajerski i Piotr Protasiewicz. Po ostatnich kłopotach organizatorów z przygotowaniem torów, działacze z Pragi postanowili zabezpieczyć się pod tym względem i w ubiegłym tygodniu na tor została nawieziona nowa, dodatkowa warstwa nawierzchni, która ma uchronić tor przed deszczem oraz stworzyć optymalne warunki dla ścigających się na niej zawodników.

Ceny biletów:

Sektor A: 1 900 CZK (68 EUR)

Sektor B: 1 600 CZK (58 EUR)

Sektor C: 1 300 CZK (48 EUR)

Pozostała część stadionu: 500 CZK (19 EUR)

Rezerwacja przez internet: www.speedway-prague.cz

Tymczasem w Poznaniu odbędzie się VI, ostatnia runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski w wyścigach motocyklowych połączona z IV rundą Pucharu PZM. Organizatorem jest Automobilklub Wielkopolski. Co prawda w większości klas są już zdecydowani faworyci, ale tylko w Supersport 400 znamy już triumfatora klasyfikacji generalnej. Bartosz Cempel (AW) wygrał na swoim Kawasaki wszystkie dotychczas rozegrane wyścigi. Początek rywalizacji na Torze "Poznań" w sobotę - od godziny 9:00 treningi kwalifikacyjne. Niedzielne wyścigi rozpoczną się o 11:00 i potrwają do 16:00.

O 16:30 w Sali Bankietowej w Pawilonie Dyrekcji Toru rozpocznie się uroczyste zakończenie sezonu, na którym nastąpi dekoracja Motocyklowych Mistrzów Polski 2003 oraz triumfatorów Pucharu PZM. Ponadto, dla uczestników imprezy, przewidziano drobny poczęstunek przy muzyce oraz ognisko.

Najmłodsi zawodnicy Mistrzostw Polski spotkają się w Zielnej Górze na VII rundzie Kartingowych Mistrzowst Polski grupy A.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy