Reklama

Puchar Alfy Romeo w Kamieniu Śląskim

W niedzielę, 13 lipca, rozegrana zostanie trzecia już w tym sezonie eliminacja Pucharu Alfy Romeo. Docieramy tym samym do półmetka sportowego przedsięwzięcia, które ubarwia polskie wyścigi samochodowe nieprzerwanie od 2000 r.

Zanim jednak kierowcy, biorący w tym roku udział w pucharowym serialu, wyjadą na tor w Kamieniu Śląskim pod Opolem, wróćmy na chwilę do poprzedniej rundy, która zadecydowała o obecnym układzie klasyfikacji łącznej tegorocznego Pucharu Alfy Romeo.

W drugiej eliminacji rywalizowało 19 zawodników. Trening oficjalny, podobnie jak podczas pierwszej eliminacji, potwierdził świetną znajomość trasy i dyspozycję kierowców z Poznania. Najszybszy był Jakub Golec, lider po pierwszej rundzie. Drugi czas uzyskał Zbigniew Szwagierczak. Wicelider klasyfikacji, Robert Kisiel z Warszawy, uzyskał dopiero czwarte pole startowe. Wyprzedził go Maciej Tomaszewski, którego trzecia lokata po treningu była sporą niespodzianką. Przypomnijmy, że ten właśnie zawodnik miał poważny wypadek podczas pierwszych, tegorocznych zawodów w Poznaniu.

Reklama

"Sprint", poprzedzający wyścig główny, rozpoczął się od świetnego startu Jakuba Golca. Lider od razu uzyskał dużą przewag, powiększając ją sukcesywnie na kolejnych okrążeniach. Na mecie urosła ona do ponad trzech sekund ! Za plecami prowadzącego cały czas podążał Zbigniew Szwagierczak. Dojechał na drugiej pozycji, mimo ataków Roberta Kisiela, trzeciego w klasyfikacji wyścigu sprinterskiego.

Do biegu głównego Robert Kisiel nie ruszył jednak jako trzeci. Warszawski zawodnik popełnił na początku "sprintu" falstart. Został ukarany przesunięciem na ostatnie pole startowe i wykluczeniem z biegu sprinterskiego. Zapowiadał się pasjonujący pościg czołowego zawodnika Pucharu Alfy Romeo za czołówką i punktami.

Robert Kisiel przedzierał się ambitnie do przodu, ale dotarł tylko do szóstego miejsca. Znakomity, dramatyczny spektakl rozgrywał się tymczasem w czołówce. Aż do jedenastego okrążenia jako pierwszy jechał Jakub Golec, tracąc w końcu prowadzenie na rzecz znakomicie dysponowanego Macieja Tomaszewskiego. Tomaszewski, atakujący z czwartej pozycji, najpierw wyprzedził Marcina Bartkowiaka, a potem Zbigniewa Szwagierczaka. Po zdobyciu pozycji lidera powiększał przewagę. Linię mety minął z przewagą 2,76 sekund nad Jakubem Golcem i 3,25 sekund nad Marcinem Bartkowiakiem.

Druga eliminacja Pucharu Alfy Romeo 2003, rozegrana na Torze Poznań, była kolejnym znakomitym widowiskiem. Jeszcze raz okazało się, że nie ma stuprocentowych faworytów, a waleczność i ambicja to typowe cechy zawodników pucharowego serialu. Mamy nadzieję, że równie emocjonujący scenariusz, jak w drugiej rundzie tegorocznego Pucharu Alfy Romeo, rozgrywanego przy wsparciu FL Poland (Selenia), Fiat Ubezpieczenia, Alfa Leasing, Dunlop i JVC, towarzyszyć będzie wyścigom na torze koło Opola. Zapraszamy do Kamienia Śląskiego !

zobaczymy pierwsze efekty wprowadzanych zmian - dodał Brawn.

KLASYFIKACJA PUCHARU ALFY ROMEO PO II ELIMINACJI
1. Jakub Golec              140 pkt
2. Maciej Tomaszewski           86 pkt
3. Marcin Bartkowiak            84 pkt
4. Robert Kisiel              73 pkt
5. Zbigniew Szwagierczak          62 pkt
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyścigi samochodowe | zbigniew | Puchar | romeo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy