Reklama

Przed Rajdem Karkonoskim

Janusz Kulig i Jarosław Baran 28 września wystartują w 21. Rajdzie Karkonoskim - siódmej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w której w tym sezonie bierze udział załoga "Marlboro Ford Mobil 1". Po wygranej w Rajdzie Wisły sprzed kilkunastu dni Janusz Kulig i Jarosław Baran zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdowych mistrzostw Polski 2001. W przyszłym tygodniu będą walczyć o kolejne punkty podczas Rajdu Karkonoskiego. Na starcie w Karpaczu pojawi się cała krajowa czołówka kategorii WRC. Oprócz załogi "Marlboro Ford Mobil 1" swój udział w "Karkonoskim" zapowiedzieli: Leszek Kuzaj, Krzysztof Hołowczyc, świetnie spisujący się podczas ostatniego Rajdu Wisły Łukasz Sztuka oraz Tomasz Kuchar. Patrz wyniki naszej ankiety.

Janusz Kulig ocenia: Rajd Karkonoski na pewno nie należy do łatwych. Raz, że odbywa się w górach, a więc będzie i kręto, i szybko, dwa - drzewa rosną tu bardzo, bardzo blisko drogi. Na "Karkonoskim" trzeba się więc będzie ścigać z głową, bo szykuje się naprawdę ostre tempo. Koniec sezonu tuż, tuż i wszyscy w czołówce właśnie na tym rajdzie będziemy się starali wywalczyć jak najwięcej. Dla nas "Karkonoski" był szczęśliwy - wygrywaliśmy go przez ostatnie trzy lata, w ubiegłym roku zdobywając na tym rajdzie tytuł mistrzów Polski. Chciałbym, żeby teraz też potwierdziło się przysłowie... "historia lubi się powtarzać"!?.

Reklama

Jarosław Baran dodaje: Tegoroczny "Karkonoski" powinien spodobać się kibicom. Rajd jest kompaktowy, z OS-u na OS blisko i może w końcu nie będzie korków na ?dojazdówkach?. Odcinki "Karkonoskiego" są - w większości - trudne technicznie i szybkie. Organizator przewidział dwa dłuższe oesy, o długości ponad 23 km i to właśnie od jednego z takich odcinków zaczynamy start w pierwszym etapie. Na "Karkonoskim" trzeba będzie ostro walczyć o każdą sekundę.

Rajd Karkonoski w całości odbywa się na asfaltach w Kotlinie Jeleniogórskiej. "Karkonoski" jest siódmą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zaliczany jest także do klasyfikacji mistrzostw Europy (współczynnik trudności "5"). W tym roku trasa "Karkonoskiego" liczy 644,31 km (w tym 14 odcinków specjalnych o długości 238,34 km). Rajd potrwa 2 dni - 28 i 29 września. Start w przyszły piątek, o 9.00 z Jeleniej Góry. Meta - 29 września, o 16.18, na lotnisku sportowym w Jeleniej Górze.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy