Reklama

Prolog Kormorana

O godzinie 17.00 na stadionie OSiR rozpoczął się prolog 27. Rajdu Kormoran. Kierowcy mają do pokonania dwa przejazdy po 4 okrążenia toru wokół płyty stadionu po asfaltowej nawierzchni. Równocześnie będą startować dwa samochody z przeciwległych krańców. Obowiązuje kolejność odwrotna do przydzielonych numerów startowych, tak więc na początek pojadą auta teoretycznie najsłabsze. Wygra oczywiście ten kto będzie miał najkrótszy czas obu przejazdów. Prolog jest zorganizowany głównie z myślą o kibicach, którzy co roku do ostatniego miejsca wypełniają trybuny stadionu. Próba nie jest wliczana do klasyfikacji rajdu.

O godzinie 17.00 na stadionie OSiR rozpoczął się prolog 27. Rajdu Kormoran. Jak informuje autoklub.pl kierowcy mają do pokonania dwa przejazdy po 4 okrążenia toru wokół płyty stadionu po asfaltowej nawierzchni. Równocześnie będą startować dwa samochody z przeciwległych krańców. Obowiązuje kolejność odwrotna do przydzielonych numerów startowych, tak więc na początek pojadą auta teoretycznie najsłabsze. Wygra oczywiście ten kto będzie miał najkrótszy czas obu przejazdów. Prolog jest zorganizowany głównie z myślą o kibicach, którzy co roku do ostatniego miejsca wypełniają trybuny stadionu. Próba nie jest wliczana do klasyfikacji rajdu.

Reklama

Na liście zgłoszeń widnieje 56 załóg startujących w klasach A8, N4, A6, N3, N2, A5, PP. Osiem załóg posiada priorytet PZM. Tak niska frekwencja wynika z faktu, że podczas rajdu nie odbędą się puchary Seicento i Lanosa. Wśród głównych faworytów do zwycięstwa wymienia się Leszka Kuzaja, Krzysztofa Hołowczyca oraz aktualnego mistrza Polski, Janusza Kuliga. Do walki o najwyższe laury mogą włączyć się utalentowani Tomasz Kuchar i Łukasz Sztuka. Po kilku latach przerwy pojawi się również Paweł Przybylski. Zapraszamy do śledzenia relacji "na żywo" na stronach INTERIA.PL.

Lista zgłoszeń

Harmonogram rajdu


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama