Reklama

Porsche GT3 CCCE. Podium na początek sezonu

Adam Gładysz może zaliczyć swój debiut za kierownicą Porsche do udanych.

W pierwszym tegorocznym wyścigu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, który odbył się na legendarnym torze Hungaroring, kierowca z Tarnowa minął linię mety na trzeciej pozycji.

Po starcie Adam jeżdżący w barwach INTERIA.PL utrzymał trzecie miejsce wywalczone w kwalifikacjach. Na kolejnych okrążeniach Adam Gładysz zaczął się zbliżać do czołowej dwójki, czyli odpowiednio Stefana Bilińskiego i Andrzeja Lewandowskiego. Ostatecznie ci bardziej doświadczeni za kierownicą Porsche kierowcy zachowali swoje pozycje. Tuż za nimi linię mety przekroczył Gładysz.

Reklama

Tym samym tarnowianin dopisuje do swojego konta pierwsze 16 punktów zdobytych w klasyfikacji Porsche GT3 CCCE.

- Jestem zadowolony z mojego debiutu za kierownicą pucharowej 911-tki. Wyścig ułoży się dla mnie bardzo dobrze. Cieszę się też z tempa, które pozwoliło mi cały czas walczyć z kierowcami, którzy ukończyli zmagania na miejscach dwóch czołowych miejscach. Dla mnie to optymistyczny i niezwykle motywujący sygnał - w debiucie nawiązywać walkę z kierowcami, którzy jeżdżą tymi samochodami od kilku sezonów.

Wiem, że w kolejnych rundach będzie jeszcze lepiej. Przekonałem się, że mój cel, czyli walka o najwyższą lokatę na koniec sezonu, jest jak najbardziej możliwy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama