Popis Błażusiaka w Krakowie

Tadeusz Błażusiak (team Kegel-Błażusiak, motocykl Gas Gas, Automobilklub Krakowski) wygrał dwie pierwsze eliminacje tegorocznych mistrzostw Polski w podkrakowskim Bodzowie.

Zawodnik teamu Kegel-Błażusiak i fabrycznego zespołu marki Gas Gas miał 17 (sobota) oraz 10 (niedziela) pkt karnych.

Błażusiak jako jedyny ze stawki aż 70 zawodników pojechał najtrudniejszą trasą dla tzw. grupy E (elita). Pozostali zawodnicy jechali po uproszczonych odcinkach. Mimo deszczu, gradu i silnego wiatru Błażusiak radził sobie znakomicie, bijąc na głowę rywali z Polski, Słowacji, Czech, Łotwy i Rosji.

W sobotę drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Słowak Vladimir Kothay (49 pkt), a trzecie Szymon Pyzowski z Nowego Targu (100 pkt). W niedzielę drugi był Kothay (37 pkt), a trzeci Przemysław Kaczmarczyk z Nowego Targu (77 pkt).

- Ten start traktowałem prestiżowo, to przecież mistrzostwa Polski - powiedział Tadeusz Błażusiak. - Trasa nie była trudna, ale trzeba było uważać, gdyż podkrakowskie skałki, zwłaszcza po deszczu, bywają śliskie i zdradliwe. Cieszy mnie wysoka forma. Za dwa tygodnie będę ją chciał potwierdzić, uzyskując jak najlepszy wynik w dwóch eliminacjach MŚ w Japonii.

Tadeusz Błażusiak został liderem mistrzostw Polski.