Reklama

Policja wzięła się za CB-radia

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy zatrzymali trzy osoby wprowadzające do obrotu radia CB niespełniające norm europejskich.

Funkcjonariusze skontrolowali giełdę samochodową w Rzeszowie. Zabezpieczyli 28 sztuk oferowanych do sprzedaży urządzeń.

W niedzielę 10 sierpnia, policjanci na trzech giełdowych stoiskach natrafili na urządzenia, znajdujące się na liście wyrobów niedopuszczonych do obrotu krajowego, prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

Obecny podczas działań przedstawiciel firmy UNIDEN, potwierdził, że dwa typy oferowanych przez sprzedawców produktów o nazwie handlowej Uniden 510XL Pro i 520XL Pro, zostały dopuszczone do obrotu jedynie na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Natomiast nie zostały dopuszczone do obrotu na terenie Europy, gdyż nie spełniają norm europejskich dotyczących znaku zgodności "CE" oraz norm ochrony środowiska. Tym samym nie mogą być przedmiotem legalnej sprzedaży na rynku polskim.

39-letniemu mieszkańcowi Dynowa, 24-letniemu mieszkańcowi Szczucina i 33-letniemu rzeszowianinowi, za wprowadzanie do obrotu zakwestionowanych urządzeń, grozi kara grzywny w wysokości do 100 tysięcy złotych dla każdego z nich, przewidziana Ustawą o Systemie Zgodności i Ustawą o Ochronie Środowiska.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy