Reklama

Policja będzie jeździła na prąd. Na razie tylko w...

Jedyny w Polsce elektryczny radiowóz został zakupiony przez szczecińską drogówkę. Samochód nie emituje do atmosfery spalin ani dwutlenku węgla, jest bardzo cichy i prosty w obsłudze.

"Policyjne auto ma wyłącznie silnik elektryczny, dzięki czemu jest w 100 procentach ekologiczne i o wiele tańsze w eksploatacji" - zapewnia aspirant sztabowy Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjantka wyjaśnia, że samochód na jednym ładowaniu może przejechać do 200 kilometrów. Pokonanie nim 100 kilometrów to koszt 4 złotych.

Radiowóz będzie wykorzystywany przez szczecińską drogówkę do celów miejskich i nie będzie opuszczał stolicy Pomorza Zachodniego. Nie jest przeznaczony do typowych policyjnych działań, na przykład pościgów. Będzie za to wykorzystywanych w akcjach profilaktycznych, do promowania bezpiecznego i ekologicznego zachowania w ruchu drogowym.

Reklama

Nissan leaf został zakupiony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który od kilku lat współpracuje w policją w ramach projektu "Ekologicznie na czterech kółkach".

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje