Pogoda rządziła Barbórką

Niespodziewanym zwycięstwem Michała Nowosiadłego (Peugot 206) zakończył się sobotni Rajd Barbórki w Warszawie. Drugie miejsce zajął Bogdan Ludwiczak (Ford Focus) a trzecie Piotr Adamus (Peugoet 206). Barbórka tradycyjnie kończy sezon rajdowy w Polsce i choć nie jest imprezą zaliczaną do klasyfikacji mistrzostw kraju cieszy się wśród kierowców i kibiców ogromną popularnością. W tegorocznej edycji, której wyniki wypaczyła pogoda na starcie stanęło ponad 40 kierowców, w tym wicemistrz Europy Janusz Kulig i mistrz Polski Leszek Kuzaj. W rajdzie wystartowali także ... dziennikarze.

Dwa przedpołudniowe odcinki specjalne, rozgrywane na równoległej trasie na Bemowie (kierowcy startowali parami) przyniosły wiele emocji, tym bardziej, że rywalizacja toczyła się w trudnych, zmieniających się wciąż warunkach pogodowych, przy opadach mokrego śniegu. Zwycięsko wyszedł z tej próby Paweł Dytko, który jako jedyny z krajowej czołówki ustrzegł się błędu na krótkiej i trudnej technicznie trasie.

Doskonale pojechał także Włoch Paolo Andreucci, który mając zdecydowanie słabsze od rywali auto, pokazał, że kwalifikacje kierowcy mogą wyrównać różnice w mocy silnika.

Reklama

„Gneralkę" przewrócił wieczorny odcinek na ulicy Karowej. Padający śnieg spowodował, że trasa była z minuty na minutę coraz bardziej śliska co faworyzowało załogi startujące z dalszymi numerami (najlepsi startowali na końcu). Prowadzący po przedpołudniowych próbach Dytko i Andreucci nie zdołali utrzymać minimalnej przewagi i spadli na dalsze miejsca. Jeszcze dalej uplasowali się faworyci Janusz Kulig i Leszek Kuzaj.

Karową oficjalnie wygrał Marcin Turski (czas 2:45,3) ale lepszy rezultat osiągnąl startujący 10 minut przed nim ... dziennikarz Grzegorz Zakrzewski na alfie romeo 156 JTS (2:45,1). „Barbórka” była dla dziennikarzy czwartą a zarazem ostatnią już eliminacją Mistrzostw Polski. Najszybsza w tej kategorii po 3 OS-ach okazała się telewizyjna załoga M.Polody – J. Krzyżagórski (WTK Poznań) jadąca tylnonapędowy Fordem Escortem. Tym samym załoga ta zdobyła po raz drugi z rzędu tytuł rajdowych mistrzów Polski dziennikarzy. Gratulujemy!

Wyniki „Barbórki”:
1. Michał Nowosiadły, Bartłomiej Boba - Peugeot 206   7.24,9
2. Bogdan Ludwiczak, Krzysztof Szeszko - Ford Focus strata 1,3
3. Piotr Adamus, Magdalena Zacharko - Peugeot 206      3,7
4. Michał Bębenek, Grzegorz Bębenek - Mistubishi Lancer   4,6
5. Artur Ryziński, Rafał Biniszewski - Fiat Cinquecento   5,0
6. Robert Kisiel, Grzegorz Gac - Alfa Romeo 156       5,1
...
15. Janusz Kulig, Jarosław Baran - Ford Focus WRC     22,9
19. Leszek Kuzaj, Erwin Mombaerts - Peugeot 202      28,6
23. Paweł Dytko, Tomasz Dytko - Mitsubishi Lancer Evo   41,4

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy